Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 13 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości (dawniej Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B – Wynalazczość). Do udziału zgłosili się uczniowie z 5 szkół z województwa mazowieckiego. W dniu 30 marca 2023 r. także w ELEKTRONIKU odbyło się ogłoszenie wyników tej olimpiady. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie drużynowo zajęli 1 miejsce, wyprzedzając przy tym m.in. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, czy VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Czytaj więcej...

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem solidarności jest kolor niebieski. Celem akcji jest zwiększanie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na potrzebę empatii i tolerancji dla potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu.

Czytaj więcej...

W dniu 9.03.2023 roku, w ramach współpracy ze Studium Matematyki UTH w Radomiu, uczniowie klasy 2P1 i 2TM pod opieką p. Katarzyny Soleckiej i p. Elizy Mitak z Zespołu Szkół Elektronicznych uczestniczyli w warsztatach matematycznych, które poprowadził prof. Tom Diercks z Karel de Grote Hogeschool w Antwerpii (Belgia). Przeprowadził on zajęcia z teorii gier pt. „The game of Nim”, podczas których uczniowie rozwiązując zadania poszukiwali odpowiedniego modelu matematycznego i strategii rozwiązania przedstawionego zagadnienia.

Czytaj więcej...

10 marca odbyła się w naszej szkole kolejna akcja oddawania krwi pod hasłem ,,Oddawanie mamy we krwi''. Wzięło w niej udział ponad 30 uczniów, ale ostatecznie oddały krew 24 osoby. Z tej okazji p.Robert Nowakowski-prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków ,,Elektronika" wraz z Dyrekcją naszej szkoły, postanowili w szczególny sposób wyróżnić osoby, które są zaangażowane w dzieło honorowego krwiodawstwa. Dnia 20.03 odbyło się w naszej szkole specjalne spotkanie, podczas którego ufundowano podwójne zaproszenia do kina Helios dla 5 wybranych losowo uczniów.

Czytaj więcej...

 Nauczyciele przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Elektronicznych oraz Komisja Promocji Szkoły zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas ósmych na zajęcia zapoznawcze.

Marzycie o byciu naszym uczniem- to właśnie dla Was przeprowadzimy pokazowe lekcje z wybranych przedmiotów zawodowych, by przybliżyć Wam tajniki zawodu oraz zapoznać z ofertą naszej szkoły.

Zapraszamy grupy zorganizowane pod opieką nauczyciela (po uprzednim uzgodnieniu daty-kontakt na plakacie).

Czytaj więcej...

Zapraszamy do lektury nowego regulaminu przyznawania stypendiów za wyniki w nauce i za osiągnięcia sportowe w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Nowe zasady obowiązują od bieżącego semestru szkolnego.

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznej Gali Sportu, która odbyła się 3 lutego w Awiatorze, nauczycielka naszej szkoły Katarzyna Skórkiewicz została uhonorowana nagrodą w kategorii "Serce dla sportu". Gratulujemy otrzymania tej prestiżowej nagrody.

Czytaj więcej...

W dniu 2 lutego nauczycielki języka angielskiego, Barbara Kostkiewicz i Magdalena Dygała zaangażowały uczniów klasy 3M w akcję ,,Budujemy EKO-MIASTO LEGO” w ramach międzynarodowego projektu ,,Climate Action Project”.

Czytaj więcej...

Miło nam ogłosić zwycięzców konkursu filmowego pt. „Sweded film – film niskobudżetowy" zorganizowanego przez szkolny klub filmowy „Elektrofilmowcy ZSE”. I miejsce zajęli uczniowie klasy 2P1: Dominik Ruszczyk, Jakub Markowski, Kacper Jaskólski, Krzysztof Widziniewicz, Wiktor Maj. Gratulujemy serdecznie!!!

Czytaj więcej...