Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

18 września odbyło się spotkanie z ambasadorka Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie klas 5M, 1I1 zostali zapoznani z projektem oraz korzyściami wynikającymi z udziału w nim. Zwolnieni z Teorii to pierwsza praktyczna olimpiada, która umożliwia realizację własnego projektu społecznego, który nie tylko poprawi nasze otoczenie, ale również uczy wielu przydatnych umiejętności.

Czytaj więcej...

Atmosfera radości i optymizmu towarzyszyła społeczności Elektronika podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Pani Katarzyna Kalinowska Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Pan Konrad Frysztak poseł na Sejm RP, Pan Rorbert Nowakowski Przewodniczący Rady Rodziców oraz Pani Anna Tomaszek Skarbnik Rady Rodziców. Niezwykle ciepło wszystkich zgromadzonych przywitał Dyrektor szkoły. Pan Konrad Witkowski w przemówieniu zawarł także wspomnienie niezwykłej osobowości Śp. Radosława Figury, którego pamięć zebrani uczcili minutą ciszy.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 - 4 września 2023 (poniedziałek)

 

PRZYDZIAŁ SAL NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

KLASY I SPOTYKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI O GODZ. 12.00 W PODANYCH SALACH:

 

SALA

KLASA

102

1A – K. KĘSKA

302

1I2 – M. NARODZKA

208

1I1 – J. MASZAŁEK

202

1E – D. OKÓLSKA

204

1P1 – E. ZIELIŃSKA

205

1P2 – M. MORTKA

010

1M1 – J. CZYŻ

209

1M2 – I. TATARYN - JAGIELSKA

307

1R – K. KAPECKA

KLASY II SPOTYKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI O GODZ. 12.40 W PODANYCH SALACH:

 

SALA

KLASA

304

2A – Z. DOBKIEWICZ

109

2E – K. SOLECKA - CIELOCH

211

2I – S. SZFRANOWICZ

215

2P1 – M. WYSZYŃSKA

107

2P2 – D. TOMASZEWSZKA

307

2M – M. DYGAŁA

006

2R – A. OLSZEWSKA - ZAPŁATA

KLASY III, IV, V SPOTYKAJĄ SIĘ Z WYCHOWAWCAMI O GODZ. 13.05 NA BOISKU SZKOLNYM. PO UROCZYSTOŚCI ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO UDAJĄ SIĘ DO WYZNACZONYCH SAL:

SALA

KLASA

3W

3A – A. NOWOCIEŃ

107

3E – M.WESELSKI

109

3I1 – B. GRADZIK

010

3I2 – D. WĘGRZYCKA

202

3P1 – K. SOLECKA

102

3P2 – K. SKÓRKIEWICZ

006

3M – A. WOJTAN

204

3TM – E. MITAK

205

4A – J. STĘPIEŃ

208

4E – B. KOSTKIEWICZ

302

4M – B. CHRZĄSZCZ

308

4I1 – M. ZWIERZCHOWSKA

215

412 – M. KUSIAK

209

4P1 – M. MAMCZARZ

211

4P2 – J. OLAS

305

4T – K. KOZIEŁ

307

5A – M. SZCZEPAŃSKA

304

5E – M. CICHAWA

205P

5I – A. GREGOREK - TABOR

206P

5M – J. KALBARCZYK

207P

5P – M. ADAMCZYK

208P

5T – J. ŁYJAK

Nazwa wydarzenia: Radom Expo - Siła radomian siłą gospodarki
Organizator: Gmina Miasta Radomia
Miejsce: Radomskie Centrum Sportu, ul. Andrzeja Struga 63
Termin: 8-9 września 2023 r. (piątek, sobota)
Czas trwania: 9.00 – 18.00 (piątek), 9.00 – 13.00 (sobota)
Wstęp: bezpłatny
Opis wydarzenia: wystawa m.in: radomskich przedsiębiorstw funkcjonujących w strategicznych dla miasta branżach, organizacji oraz instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowych i badawczych oraz szkół kształcących w zawodach technicznych.

Czytaj więcej...

INFORMACJA O WOLNYCH MIEJSCACH W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ na rok szkolny 2023/2024, szkoła dysponujemy następującą liczbą wolnych miejsc:

 

Technik automatyk - 1 miejsce

Technik robotyk - 1 miejsce

Technik elektronik - 1 miejsce

Technik mechatronik - 2 miejsca

Technik informatyk - 4 miejsca

Technik programista - 4 miejsca

 

Postępowanie uzupełniające prowadzone jest na wniosek rodzica kandydata. Rodzic/opiekun prawny składa do Komisji Rekrutacyjnej wniosek (wzór dostępny w Sali 7W i na stronie szkoły) podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego oraz kandydata. Podanie o rekrutację uzupełniającą można wypełnić na miejscu sala 7W.

Czytaj więcej...

Siły natury napisały scenariusz tegorocznego zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Zapowiadało sie przyjemne przedpołudnie, tymczasem aura sprawiła fikusa i rozgoniła zgromadzonych uczestników uroczystości. Na szczęście najważniejsze wyróżnienia i nagrody zostały przekazane tegorocznym finalistom i laureatom. Na wyróżnienie zasługuje postawa pocztu sztandarowego, który do końca dzielnie trwał w deszczowej zawierusze czekając na komendę "Całość Baczność Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte wyprowadzić!" Za wyjątkowy rok dziękujemy całej społeczności szkolnej i życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku podczas wakacji!!!

 

Czytaj więcej...

30 maja przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych zostali zaproszeni przez Izbę Przemysłowo- Handlową Ziemi Radomskiej do udziału w międzynarodowej konferencji „Wiedza i praktyka w kształceniu zawodowym” - duet doskonały, gdzie mieli okazję zaprezentować rezultaty międzynarodowego przykładu dobrych praktyk.

Czytaj więcej...

15 czerwca w Warszawskim Domu Technika odbyła się Gala Finałowa XLIX-tej edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej, w której pod opieką p. Barbary Czerskiej uczestniczył uczeń naszej szkoły Maciej Krzosek z klasy 3 M- laureat tych zawodów. Szczególne gratulacje Maciek odebrał za genialne, jak to określono, rozwiązanie jednego z zadań konkursowych dotyczącego stanów nieustalonych.

Czytaj więcej...