Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Uczniowie klas 4 klas o kierunku technik automatyk, technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik teleinformatyk, technik programista, zainteresowani wyjazdem na staże do Hiszpanii w w/w programu proszeni są o zapoznanie się z regulaminem Regulamin rekrutacji uczestników do projektu „Mobilność i specjalizacja zawodowa kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”

Czytaj więcej...

W dniach 10-11 grudnia w szkole podstawowej nr 11 w Radomiu miał miejsce finał akcji Szlachetna Paczka. Nasza paczka została dostarczona rodzinie - samotnej matce Pani M. i dwójce jej synów. W ramach akcji zebraliśmy w szkole łącznie 800zł (dokładnie 784,50zł + 5,20euro). Za te pieniądze kupiliśmy odzież, upominki i przybory szkolne. O pozostałe rzeczy zatroszczyli się studenci z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu, którzy byli współorganizatorami naszej szlachetnej paczki.

Czytaj więcej...

Samorząd uczniowski przy współpracy z marką The Suzie Store stworzył długo wyczekiwane przez uczniów Bluzy szkolne.
Bluzy będą dostępne w 2 kolorach: czarnym i beżowym, w rozmiarach XS,S,M,L,XL i XXL,XXXL.

Czytaj więcej...

Z przyjemnością przekazujemy, że Święty Mikołaj był bardzo zadowolony z Mikołajków w Elektroniku. Szczególnie uradowała go forma zajęć, jakie przygotowali nauczyciele wraz z uczniami oraz pomysłowe ubiory. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów. Bardzo dużym wzięciem, cieszyły się wszystkie konkurencje a rekordy biły szachy.

Czytaj więcej...

W dniach 26-28.10.2022r. klasa 3P1 pod opieką pań Joanny Łyjak, oraz Marii Mamczarz zwiedzała majestatyczną stolicę Austrii - Wiedeń.

Czytaj więcej...

W dniu 6 grudnia 2022r. odwiedziliśmy Radomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt z mikołajkowymi prezentami. W tym roku udział w zbiórce wzięli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, dzięki czemu udało się zgromadzić mnóstwo suchej i mokrej karmy dla kotów i psów, ciepłe posłania, koce, kołdry i smakołyki.

Czytaj więcej...