Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Rekrutacji uczestników do projektu 2024-1-PL01-KA121-VET-000221205 realizowanego w ramach programu Erasmus+ akcji: Mobilność edukacyjna współfinansowanego ze środków Unii Europejskiego

Uczniowie klas 4 klas o kierunku technik automatyk, technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik teleinformatyk, technik programista, zainteresowani wyjazdem na staże do Hiszpanii w w/w programu proszeni są zapoznanie się z regulaminem Regulamin rekrutacji uczestników do projektu „Mobilność i specjalizacja zawodowa kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy” realizowanego w ramach programu Erasmus+ akcji: Mobilność edukacyjna współfinansowanego ze środków Unii Europejskiego i wypełnienie w nieprzekraczalnym terminie do 21/02/2025r formularza zgłoszeniowego wraz ze zgodami i wymaganymi zaświadczeniami. Wypełniony i wydrukowany formularz zgłoszeniowy z zaświadczeniami należy osobiście złożyć do p. Wojciecha Popielarskiego sala 312/216.

Regulamin rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy ze zgodami

Procedura odwoławcza

 

 

eco edu logo

Już 18 listopada rusza projekt "Ecological Education" w ramach ERASMUS+. Osiemnastu uczniów "Elektronika" weźmie udział w aktywnościach, działaniach i mobilnościach do Turcji, Niemiec i Włoch. Naszym celem jest przezwyciężenie skutków zmiany klimatu i wywarcie wpływu na obecne zachowania grup docelowych poprzez prowadzenie efektywnej edukacji ekologicznej. Pod koniec 18 miesięcy trwania projektu nasze główne cele to:

  • Zwiększenie eko-umiejętności i umiejętności interpersonalnych, wykorzystanie narzędzi cyfrowych w edukacji ekologicznej;
  • Zachęcanie uczestników do zrównoważonego stylu życia (korzystanie z rowerów itp.) w celu ochrony środowiska;
  • Współpraca z uczestnikami transgranicznymi i efektywne dzielenie się wykorzystaniem narzędzi cyfrowych;
  • Promowanie aktywnego obywatelstwa młodzieży poprzez walkę ze zmianą klimatu przez organizacje pozarządowe.

Dlatego dążymy do zapewnienia uczniom świadomości ekologicznej i umiejętności wymaganych w XXI wieku, aby uzyskać dostęp do informacji opartych na doświadczeniach z życia wziętych, tłumaczyć i wykorzystywać informacje w różnych formatach, aby tworzyć i rozpowszechniać nową wiedzę. W zależności od naszych priorytetów, nie tylko poprawić zielone umiejętności naszych grup docelowych, ale także uzyskać włączenie i różnorodność w edukacji równe Europejskim Ramom. Dlatego projektujemy edukację ekologiczną, której celem jest kształcenie osób pochodzących z różnych środowisk kulturowych, o różnym poziomie życia akademickiego i społecznego, wyznających różne poglądy polityczne i w których uczniowie szkół średnich uczą się poprzez doświadczenie, nie tylko poprzez komunikację między rówieśnikami i również od ekspertów w danej dziedzinie.

Wyprodukujemy następujące konkretne wyniki:

  1. Pierwszy raport z badania i końcowy raport z badania.
  2. Zbiory materiałów sporządzone po każdej wymianie – Przyczyny i skutki zmiany klimatu, Warsztaty tematyczne, Zastosowania ekotechnologii, Mapy bioróżnorodności, Wystawy odpadów, Wydarzenia plenerowe organizowane przez rodziców i szkołę.
  3. Raporty dotyczące śladu ekologicznego uczestników
  4. E-broszura na temat działań mających na celu zmniejszenie skutków zmiany klimatu
  5. Krótki film na temat indywidualnych wyzwań kryzysu klimatycznego, w którym uczestnicy ze wszystkich instytucji będą współpracować
  6. Raport z działań, w którym przedstawimy wyniki każdej mobilności i zmierzymy wpływ na uczniów
  7. E-book zatytułowany „Stop Waste Food”, który jest przygotowywany według przepisów z Międzynarodowego Warsztatu Masterchef
  8. Ekologiczne zastosowania
  9. Moduł e-learningowy EcoCation
  10. W ramach rozpowszechniania, EcoCation Global Learning Activity w celu opisania i zapewnienia wykorzystania modułu
  11. Wystawa obrazów „Jutro jest za późno”
  12. Badanie wpływu na zakończenie projektu

Wyniki składają się ze świadomości różnorodności biologicznej, konsekwencji zmiany klimatu, gospodarki odpadami i zielonych umiejętności naszych uczniów. Nasza grupa docelowa zacznie nie używać jednorazowych produktów plastikowych, korzystać z zielonego transportu i nadawać priorytet ekologicznym zastosowaniom. Krótko mówiąc, od studentów oczekuje się, że będą skutecznie walczyć z kryzysem klimatycznym, rozwiną swoje umiejętności ekologiczne i cyfrowe oraz że w planowaniu kariery będą priorytetowo traktować obiecujące zrównoważone programy, takie jak zielona energia.

 

Regulamin rekrutacji

Regulamin załącznik 1

Regulamin załącznik 2

Regulamin załącznik 3

Regulamin załącznik 4

 

Rekrutacji uczestników do projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000133027 realizowanego w ramach programu Erasmus+ akcji: Mobilność edukacyjna współfinansowanego ze środków Unii Europejskiego

Uczniowie klas 4 klas o kierunku technik automatyk, technik informatyk, technik elektronik, technik mechatronik, technik teleinformatyk, technik programista, zainteresowani wyjazdem na staże do Hiszpanii w w/w programu proszeni są zapoznanie się z regulaminem Regulamin rekrutacji uczestników do projektu „Mobilność i specjalizacja zawodowa kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy” realizowanego w ramach programu Erasmus+ akcji: Mobilność edukacyjna współfinansowanego ze środków Unii Europejskiego i wypełnienie w nieprzekraczalnym terminie do 12/04/2024r formularza zgłoszeniowego wraz ze zgodami i wymaganymi zaświadczeniami. Wypełniony i wydrukowany formularz zgłoszeniowy z zaświadczeniami należy osobiście złożyć do p. Wojciecha Popielarskiego sala 312/216.

 

Regulamin rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy ze zgodami

Procedura odwoławcza

 

Lista osób zakwalifikowanych do projektu ERASMUS PLUS dostępna będzie w gablocie projektu na pierwszym piętrze w terminie do tygodnia od zakończenia rekrutacji.

Do pobrania:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
OŚWIADCZENIE RODZICA

DEKLARACJA UCZESTNICTWA