Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Oficjalne świętowanie 50. rocznicy powstania Elektronika miało miejsce w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Dyrektor Konrad Witkowski przywitał przybyłych gości i odebrał gratulacje z okazji jubileuszu od przedstawicieli Samorządu Wojewódzkiego, władz miasta, władz oświatowych, sponsorów oraz przedstawicieli reprezentujących Radę Rodziców. Dyrektor Konrad Witkowski odebrał Medal „Pro Masovia” przyznany Szkole za zaangażowanie w gospodarczy rozwój Mazowsza przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którego imieniu wręczenia dokonał przewodniczący Komisji Edukacji Nauki i Szkolnictwa Wyższego Samorządu Województwa Mazowieckiego, radny Sejmiku Samorządowego - pan Zbigniew Gołąbek.

Część oficjalną uświetniła para taneczna o najwyższej międzynarodowej klasie ”S”, trenująca w szkole tańca państwa Moniki i Romana Pawelców - Tomasz Gawęcki i Zuzanna Izdebska.

Nie ma teraźniejszości bez przeszłości –historię Elektronika przedstawił absolwent naszej szkoły - p. Witold Wiśniewski, obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSE.

Następnie wystąpiła pani Krystyna Lisowska, niektórym znana jako Łysoniek. Pani Krystyna mieszka w Szwajcarii, a nagrywa utwory i koncertuje w całej Europie. Jest absolwentką naszej szkoły, częścią historii Elektronika, a swoim występem potwierdziła, że zna się nie tylko na elektronice.

Prowadzący część oficjalną – pan Wojciech Sałek, obecnie dziennikarz radiowy, kiedyś także związany z naszą szkołą jako nauczyciel - przedstawił informacje na temat imprez towarzyszących jubileuszowi, niektóre z nich organizowane były od początku 2017roku.

Aby pokazać, jak wszechstronnych mamy uczniów i absolwentów szkoły, zorganizowany został cykl comiesięcznych otwartych spotkań pod hasłem Znamy się nie tylko na elektronice. Prelegentami byli absolwenci Elektronika, których pasje związane są nie tylko z profilem kształcenia naszej szkoły.

 

 

Spotkania odbywały się w Auli Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego dzięki uprzejmości dziekana Wydziału Transportu i Elektrotechniki – dra hab. Inż. Marcina Chrzana, profesora zwyczajnego tej uczelni a naszego abslowenta i pracownika.

W ramach imprez towarzyszących 14 października 2017r. dzięki uprzejmości Dyrekcji III LO im. D. Czachowskiego w hali sportowej tej szkoły odbyła się III edycja Turnieju Towarzyskiego w piłkę siatkową. Pierwsza edycja miała miejsce w hali Czarnych Radom w 1997r. z okazji 30-lecia Elektronika. Kolejne zawody odbyły się w tym samym miejscu z okazji 40 - lecia szkoły.

Na koniec wystąpiła Radomska Młodzieżowa Orkiestra GRANDIOSO z Młodzieżowego Domu Kultury pod dyrekcją pana Dariusza Krajewskiego. Nieprzypadkowo Jubileusz uświetniała właśnie ta orkiestra. Są 11-krotnymi mistrzami Polski, ubiegłorocznymi mistrzami Europy i mistrzami świata. W szeregach orkiestry grali nasi absolwenci, a obecnie grają także uczniowie naszej szkoły, pokazując, że znają się nie tylko na elektronice. Koncert solo na saksofonie wykonał Karol Kijas – absolwent z 2014 roku. Tańczyły majoretki, dla których miecze świetlne zaprojektowali i wykonali absolwenci naszej szkoły: Paweł Szymczyk i Piotr Ziomek zaś nauczyciel Artur Pakosz przygotował projekt elektroniczny.

Przedstawiciele Elektronika wyrażają wdzięczność za długoletnią współpracę firmom wspierającymi działania szkoły, oraz sponsorom naszego jubileuszu: DÜRR, Tekom, Radwag, Sorter, SEP, ITM, Zakład Automatyki Kombud SA, InterFach, CopyLand, Metbud, Trend Glas, Hesta, IGR, MDK, KARO, Zbyszko, UTH, Telspeed, Piekarnia Witold Tchórzewski, DUDI, Ceramika Primus, Werba - Trans, Radomska Grupa Mediowa, Telewizja DAMI.

 

Sponsorzy 50lat ZSE 640

Jesteśmy wdzięczni wszystkim którzy wsparli nas datkiem podczas obchodów i elektronicznie.

 

Zapraszamy do fotorelacji z obchodów