Październik to czas trwania globalnego projektu ‘Climate Action Project 2020’ realizowanego w naszej szkole przez nauczycielki języka angielskiego. Inicjatorem projektu jest Koen Timmers z Belgii, finalista w konkursie Global Teacher Prize (tzw Nobel Nauczycielski) oraz założyciel stowarzyszenia ‘Take Action Global’. W projekcie bierze udział ponad 150,000,000 z 100 różnych krajów. Działania projektu wspierają znane osoby i organizacje między innymi Dalai Lama, Greenpeace, dr Jane Goodall, Unesco, Microsoft, #TeachSDGs.

Projekt przedstawiany w Parlamencie Europejskim i na szczycie klimatycznym ONZ, potrwa 6 tygodni i jest realizowany w klasach 1P2, 2M, 2P, 2Ti1 oraz 3TMA. Tematyka projektu obejmuje działania związane z przyczynami i skutkami zmian klimatu. W pierwszym tygodniu projektu uczniowie przygotowali prezentacje i filmiki dotyczące zmian klimatycznych w naszym regionie, w kolejnych tygodniach tematyka projektu będzie miała zasięg globalny. Uczniowie będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach online z innymi uczestnikami projektu z różnych krajów świata. Efekty drugiego tygodnia pracy, sadzenie drzew na terenie naszej szkoły, można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Nauczycielki języka angielskiego serdecznie zachęcają inne klasy do posadzenia swojego drzewka na terenie szkoły.

Hasło przewodnie projektu: GO GREEN, SAVE THE PLANET!!!