Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w XV ROM w Lekkoatletyce zdobyli 5 złotych medali. Swoje konkurencje wygrali: Rdzanek Jakub w biegu na 400 metrów, Kalita Karol w rzucie oszczepem, Ptaszek Bartosz w biegu na 1500 metrów, Kucharski Kacper w biegu na 100 metrów oraz sztafeta 4x100 metrów w składzie: Kucharski Kacper, Wrzeszczak Piotr, Grzyb Filip i Rdzanek Jakub. Ponadto brązowy medal w skoku wzwyż zdobył Szymon Pogoda.

Czytaj więcej...

Srebrne medale piłkarzy „Elektronika” w XV Radomskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkół Średnich w piłce nożnej Zespół Szkół Elektronicznych zdobył srebrny medal w XV ROM w piłce nożnej.

W rozgrywkach piłkarze naszej szkoły pokonali w grupie eliminacyjnej Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywieniowej 3:0, V LO 2:0 i Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich 1:0. W fazie finałowej która odbyła się na wiosnę 2019 roku, nasza drużyna zremisowała 0:0 z IV LO, następnie pokonała CNB Feniks 2:1 oraz Zespół Szkół Ekonomicznych 3:0. W ostatnim meczu zremisowała z Zespołem Szkół Budowlanych 0:0.

Czytaj więcej...

W dniach 05 - 12. 03. 2019 r. odbyły się finały XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców. W finałach startowało pięć zespołów : ZS Elektronicznych, V LO, IV LO, ZS Agrotechnicznych oraz ZSSiHotelarskich.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa ZSE odbywały sie systemem brazylijskim w piątek i poniedziałek. Wystartowało 67 zawodników 1 miejsce Gałek Dominik 2TM1 ,2 miejsce Chodakowski Maciej 4TI3, 3 miejsce Łukasiewicz Szymon 3TM. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania sportowe.

Czytaj więcej...

Dnia 5 października odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych do Królewskich Źródełek. Impreza rozpoczęła się rajdem edukacyjnym po lesie w towarzystwie przewodnika. Po dotarciu na miejsce uczniowie mogli odpocząć i porozmawiać przy ognisku. Następnie wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych:

Czytaj więcej...