Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniach 05 - 12. 03. 2019 r. odbyły się finały XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej chłopców. W finałach startowało pięć zespołów : ZS Elektronicznych, V LO, IV LO, ZS Agrotechnicznych oraz ZSSiHotelarskich.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa ZSE odbywały sie systemem brazylijskim w piątek i poniedziałek. Wystartowało 67 zawodników 1 miejsce Gałek Dominik 2TM1 ,2 miejsce Chodakowski Maciej 4TI3, 3 miejsce Łukasiewicz Szymon 3TM. Gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania sportowe.

Czytaj więcej...

Dnia 5 października odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych do Królewskich Źródełek. Impreza rozpoczęła się rajdem edukacyjnym po lesie w towarzystwie przewodnika. Po dotarciu na miejsce uczniowie mogli odpocząć i porozmawiać przy ognisku. Następnie wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych:

Czytaj więcej...

Filip Iwański uczeń klasy 3TTI oraz Mikołaj Tyczyński uczeń klasy 2TM2 zdobyli tytuł Mistrza Polski Formacji Latynoamerykańskich Federacji Tańca Sportowego w kategorii powyżej 15 lat. Osiągnięcie to pozwoliło uzyskać nominację do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata organizowanych przez World Dance Sport Federation.

Czytaj więcej...

W dniach 25.09 -28.0.2018 uczniowie klas 2Ti1, 2TM1 oraz 3TTi spędzili  wspólnie czas na wycieczce w Zakopanem.
Pierwszego dnia po zakwaterowaniu udaliśmy się na wyczerpującą wycieczkę  na Wielką Krokiew w Zakopanem. Po wjechaniu na szczyt skoczni mogliśmy podziwiać panoramę Zakopanego z perspektywy skoczków narciarskich.

Czytaj więcej...

W dn. 11.10.2018 r. z inicjatywy nauczyciela WF, P. Marka Pastusiaka odbyły się pokazowe zajęcia samoobrony DEFENDO. Lekcje poprowadził trener i popularyzator tego stylu Adam Kaczmarzyk. Klasy: 1TI1, 1TI2, 1TI3 oraz 1TM miały okazję zapoznać się oraz wypróbować podstawy zachowań obronnych, charakterystycznych dla tego stylu.

Czytaj więcej...

Drużyna elektronika w składzie  Grzyb Milena, Jaranowska Nicola, Kalinowska Weronika, Kanecka Zofia, Parys Natalia, Pawlaczyk Katarzyna, Szymańska Ewelina, Wijata Ewa, Stopka Magda rozegrała 5.10.2018r mecze w ramach XV ROM.

PROFESJA ELEKTRONIK 2:1 (Kanecka Z.)

STASZIC - ELEKTRONIK 2:1 (Kanecka Z.)

KOCHANOWSKI - ELEKTRONIK 0:1 (Szymańska)

Czytaj więcej...