Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 21 października 2020 roku zmarł Pan mgr inż. Tadeusz Gula, współtwórca oraz długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.

Kierował szkołą nieprzerwanie od 1968 do 1984 roku, aż do przejścia na emeryturę. Objął stanowisko na początku powstania placówki i wraz z gronem zaangażowanych osób budował ją od podstaw, przezwyciężając trudności lokalowe, kadrowe i sprzętowe. Radom zawsze chlubił się szkołą, która pod dyrekcją Pana dyrektora Tadeusza Guli mogła poszczycić się wysokim poziomem nauczania i wieloma osiągnięciami, zarówno w dziedzinie nauki, techniki jak również sportu i rekreacji. Szkoła stała się atrakcyjna dla młodzieży, tworzono nowe klasy i nowe specjalności. Pan dyrektor Gula poświęcił 16 lat życia na budowanie renomy i prestiżu szkoły i przekazał ją swoim następcom jako nowoczesną, rozwijającą się placówkę oświatową.

Czytaj więcej...

W dniu 9 października 2020 uczniowie klasy 2i pod opieką Magdaleny Dygała, mieli możliwość spotkania z nauczycielem języka angielskiego - Rodrigo Cervassi i jego uczniami z Meksyku. Młodzież przedstawiła prezentację na temat Polski uczniom z Meksyku. Zajęcia te były świetną okazją do sprawdzenia praktycznej znajomości języka angielskiego.

Czytaj więcej...

Dnia 15.10.2020 r. odbył się wirtualny Bieg Erasmusa wystartowała sztafeta 3 osobowa na czele zespołu: Kacper Mularski 2TM, Kuba Iwański 1P2, Arkadiusz Kołacki 1P2. Organizatorem sztafetowego Biegu Erasmusa była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Każdy zawodnik musiał biec minimum 5 minut, a łączny czas drużyny musiał składać się z 60minut zapisując trasę za pomocą aplikacji Endomondo. Uczniowie otrzymali atrakcyjne pakiety startowe. Opiekunem wydarzenia była Martyna Kowalczyk.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją planu.  Plan obowiązuje od dnia 19.10.2020r.

Onaczenie "@" zamiast sali lekcji oznacza nauczanie zdalne.

Październik to czas trwania globalnego projektu ‘Climate Action Project 2020’ realizowanego w naszej szkole przez nauczycielki języka angielskiego. Inicjatorem projektu jest Koen Timmers z Belgii, finalista w konkursie Global Teacher Prize (tzw Nobel Nauczycielski) oraz założyciel stowarzyszenia ‘Take Action Global’. W projekcie bierze udział ponad 150,000,000 z 100 różnych krajów. Działania projektu wspierają znane osoby i organizacje między innymi Dalai Lama, Greenpeace, dr Jane Goodall, Unesco, Microsoft, #TeachSDGs.

Czytaj więcej...

W dniu 16 października 2020 r. o godz. 10:00 planowane jest uruchomienie naboru wniosków do projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” w roku szkolnym 2020/2021. To już VI edycja projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020. W tym roku stypendystami marszałka ma szansę zostać 519 mazowieckich uczniów.

Czytaj więcej...

W dniach 5-6.X.2020 r. miały miejsce XXXII Radomskie Dni Techniki. W tym roku hasłem przewodnim była "Elektromobilność. W drugim dniu nasi uczniowie, Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu "Młody Innowator 2019/2020" i jednocześnie zwycięzcy etapu regionalnego tego Konkursu, zostali zaproszeni do praktycznego przedstawienia swojego projektu.

Czytaj więcej...

Dnia 7.10 odbyła się XVII Olimiada Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych! Zespół Szkół Elektronicznych zajął III miejsce: Bednarczy Mikołaj kl 2TTA, Chyra Filip 2TTA, Cyba Patryk 2E,Siewierski Jakub 2E,Główka Mikołaj 2E,Majewski Patryk 2E,Farbiś Kacper 1T, Kołacz Michał 3TM, Matuszewski Patryk 3TMA, Mularski Kacper 2TM, Wypchło Mateusz 2TTA

Czytaj więcej...

25 września 2020 r. w Domu Technika NOT w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Młody Innowator 2019/2020". Na uroczystość wręczenia nagród zostali zaproszeni uczniowie z naszej szkoły: Aniela Siembor z kl. 4TI1, Wiktor Bal z kl. 3TMA oraz tegoroczni absolwenci Jakub Starzyński i Bartłomiej Barwicki wraz z opiekunem Sławkiem Sokołowskim. Jako Laureaci otrzymali oni Wyróżnienie Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów za projekt praktyczny "Elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny".

Czytaj więcej...