Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Serdecznie zapraszamy do lektury szkolnej Elektrogazety, którą przygotowali: Zuzanna Jabłońska, Bożena Bakinowska-Marchewka, Diana Tomaszewska, Piotr Sztencel, Adam Podymniak. GRAFIKA Bartłomiej Ćwiklak, Błażej Staniszewski, Kamil Prokopczyk. FOTOGRAFIE Bożena Bakinowska-Marchewka

 

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu wraz ze Świętym Mikołajem serdecznie zapraszają uczniów elektronika do aktywnego wzięcia udziału w mikołajkach, które odbędą się 6 grudnia 2022 roku od godziny 9 do 14. Każdy będzie mógł wziąć udział w przygotowanych na tą okazję konkurencjach. Wszystkie konkursy odbędą się w szkole z wyjątkiem eliminacji do szachów, które zostana przeprowadzone z wykorzystaniem platformy internetowej lichess.org.pl. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem będą dostępne w regulaminie, który otrzymacie na Librusie.

Czytaj więcej...

1 września 2022r. to dzień rozpoczęcia nowego 2022/2023 roku szkolnego, a w naszej szkole odbyła się Miejska Inauguracja nowego roku szkolnego połączona z oddaniem do użytku nowego obiektu sportowego – wielofunkcyjnego boiska, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Czytaj więcej...

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego

Klasy pierwsze

Uczniowie klas pierwszych spotykają się z wychowawcami klas o godzinie 7.50 przed budynkiem PSP 27 (wejście furtką od ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH).

Klasa

Wychowawca

Sala

1A – technik automatyk

Zuzanna Dobkiewicz

205p

1P1 – technik programista

Monika Wyszyńska

206p

1P2 – technik programista

Diana Tomaszewska

209p

1E – technik elektronik

Wojciech Wojciechowski

5W

1I – technik informatyk

Sylwia Szafranowicz

207p

1M – technik mechatronik

Magdalena Dygała

208p

1R – technik robotyk

Anita Olszewska-Zapłata

210p

Klasy trzecie

Czytaj więcej...

Matura w terminie poprawkowym

Informujemy, że matura w terminie poprawkowym odbędzie się 23 sierpnia 2022r. o godz. 9.00. Tegoroczni maturzyści proszeni są o zgłoszenie się do szkoły 30 min. Przed egzaminem.

 

Egzaminy poprawkowe

Egzaminy poprawkowe dla uczniów wszystkich klas Zespołu szkół Elektronicznych w Radomiu w roku szkolnym 2021/2022 odbędą się 25 sierpnia 2022r. o godz. 8.00

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA 2022/2023

Liczba wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej

Technik automatyk - 1 miejsce

Technik robotyk - 3 miejsca

Technik elektronik - 3 miejsca

Technik mechatronik - 1 miejsce

Technik informatyk - brak wolnych miejsc

Technik programista - brak wolnych miejsc

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu odbyło się po hasłem „Gdyby nie szkoła, nie docenilibyśmy wakacji”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele Wydziału Edukacji, firm partnerskich wspierających działalność edukacyjną szkoły oraz członkowie Rady Rodziców. Pan Dyrektor Konrad Witkowski podziękował uczniom i nauczycielom za wyjątkowe zaangażowanie w naukę i pracę na rzecz szkoły, środowiska lokalnego oraz rodzicom wzmacniającym działania ZSE na płaszczyznach: edukacyjnej, wychowawczej i patriotycznej.

Czytaj więcej...

W dniu 8 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3I pod opieką wychowawcy p. Anety Gregorek-Tabor odbyli wizytę w Areszcie Śledczym w Radomiu. Spotkanie miało charakter prewencyjny. Funkcjonariusze Służby Więziennej zapoznali uczniów z zasadami funkcjonowania i organizacji pracy jednostki penitencjarnej oraz oprowadzili po areszcie.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły - Zuzanna Jabłońska kl. 3P i Adam Prątnicki z klasy 3Ti2 wraz z uczennicą Zuzanną Czyżewską z ZSOSiU zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie filmowym pt. 'Dzień z życia ucznia z różnych krajów świata' organizowanym przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Zadanie polegało na przygotowaniu krótkiego filmiku w języku angielskim, który przedstawia dzień z życia uczniów.

Czytaj więcej...