Uczniowie klasy 1 M, pod opieką nauczycielek języka angielskiego, Barbary Kostkiewicz i Magdaleny Dygały, wzięli udział w międzynarodowym projekcie pt. ,,Szopka Przyszłości” – ‘B- JESUS Christmas of the Future’.

Zadanie polegało na przygotowaniu robotycznych figurek, które zostały wystawione na placu ‘Piazza Vittorio’ w Rzymie wraz z pracami innych uczniów z europejskich szkół oraz pracami znanych włoskich artystów, rzeźbiarzy, jubilerów i stylistów.

Oficjalna inauguracja szopki odbyła się 14 stycznia 2021r. w Rzymie. Wzięli w niej udział: gubernator Rzymu – Virgina Raggi oraz pomysłodawca szopki przyszłości, Kawaler Orderu ‘Knight of the Order of the Star of Italy’, stylista i komentator telewizyjny - Guillermo Mariotto.

Szopka przyszłości miała kształt mapy Włoch z lotu ptaka, o wysokości 20metrów i szerokości 14 metrów.

Stajenka bożonarodzeniowa została zaprojektowana w 3D przez artystę i rzeźbiarza Pellegrino Cuciniello oraz wykonana przez artystę i rzeźbiarza Giuseppe Verri.

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie: Antoni Szczepaniak , Arkadiusz Lipiec, Dawid Lewandowski, Gabriel Fila, Jędrzej Sobolewski, Maciej Hryciuk, Maciej Okruta, Oliwier Szymański, Przemysław Sukiennik, Wiktor Marchewka.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=CyZOqL-ui64&t=25s

Wywiad dla Radia Radom https://radioradom.pl/radomski-akcent-w-rzymskiej-szopce/