To już rok od wprowadzenia w radomskich szkołach Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą. Dzięki niemu nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą kontaktować się ze sobą online. Teraz nadeszła pora na podsumowanie programu. Podczas konferencji poświęconej rocznemu działaniu Systemu przedstawiciele firm, które wchodzą w jego skład, przedstawili statystyki oraz korzyści płynące z korzystania z np. elektronicznych dzienników.

revcoll.com

Konferencja odbyła się w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu, która jest liderem we wdrażaniu i użytkowaniu Systemu. Jak opowiada Radosław Kotowicz – dyrektor "Elektronika" – wprowadzanie ZSZO wiązało się z obawami i trudnościami, jednak teraz System sprawdza się.

Dzięki Systemowi nauczyciele, rodzicie i uczniowie mogą komunikować się szybciej i sprawniej, bo przez Internet. Nauczyciele mają możliwość wysyłania komunikatów do rodziców, rodzice mogą sprawdzić frekwencję i oceny dziecka, a uczniowie chociażby plan lekcji.

(źródło: http://www.radioplus.com.pl/radom/11979-rok-elektornicznego-dziennika)