Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach od 29 września do 10 października odbywały się wycieczki uczniów klas drugich „Śladami historii Radomia”. Na początku uczniowie przechodzili pod pomnik upamiętniający osoby walczące w czasie II wojny światowej, pracujących w strefie Łucznik. Następnie przechodzili w miejsce, gdzie w czasie wojny stała gilotyna, na której zostało ściętych 15 osób.

revcoll.com

W chwili obecnej znajduje się tam pomnik upamiętniający te osoby. Później po przejściu na ulicę Kościuszki pod budynek dawnego gestapo można było obejrzeć pomnik, który został postawiony na chwałę Polaków, którzy byli tam więzieni i mordowani. Po obejrzeniu pomnika uczniowie podchodzili pod sam budynek i można było przyjrzeć się tablicom, które również poświęcone są osobom więzionym w tym gestapo. Następnie przechodząc ulicą Traugutta do ulicy Piłsudskiego, wszyscy mogli dowiedzieć się o tym, że ulica ta początkowo nosiła nazwę ulicy Szerokiej, a dopiero później nadano jej nazwę, którą stosujemy do dziś. Po obejrzeniu kamienic, które się tam znajdują uczniowie przechodzili obok Kościoła Garnizonowego na Plac Konstytucji 3 Maja. Przewodnik poinformował wszystkich, że w czasie wojny plac ten nosił nazwę Adolf Hitler Platz. Ostatnim punktem wycieczki był plac Jagielloński, na którym umieszczone są tablice umocowane na Teatrze im. Jana Kochanowskiego. Jest ona poświęcona społeczeństwu Radomia. Na tym kończyła się wycieczka „Śladami historii Radomia”.