26 maja 2019 r. w niedzielę, w ramach III Ogólnopolskiego Zjazdu Pojazdów Elektrycznych i Hybrydowych, który odbył się w Ząbkach w Parku im. Szuberta, zostały przeprowadzone eliminacje oraz finał ogólnopolskiego Konkursu p.n. "Zbuduj pasażerski pojazd mobilny". Konkurs przeprowadzony był pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki, Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, Starosty Wołomińskiego, Ministerswa Energii oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szkoła zgłosiła do Konkursu nasz szkolny samochód elektryczny Fiat Cinquecento EV 100% Solar wykonany w ramach projektu edukacyjnego "Uczniowie Elektronika twórcami samochodu elektrycznego zasilanego energią słoneczną". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Michał Nowakowski z kl. 2TM1, Aniela Siembor z kl. 2TI1, Jakub Kwandrans z kl. 1TI3, Bartłomiej Soból - tegoroczny absolwent oraz Sławek Sokołowski, pod kierunkiem którego projekt ten był realizowany. Z radościa możemy poinformować, że nasz pojazd zajął III miejsce w Konkursie. Atutem naszego samochodu niewątpliwie było to, że zasilany jest wyłącznie energią słoneczną, co daje możliwość jego, można powiedzieć, bezpłatnej eksploatacji. Prezentacja miała miejsce z udziałem Władz Miasta, Kapituły Konkursowej oraz mediów, dzieki czemu uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich osiagnięć na wiekszym forum. Ze swojej strony chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców szkoły, dzięki której nasz wyjazd mógł się odbyć, a także Państwu Małgorzacie i Piotrowi Siembor za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Poniżej relacja z naszego wyjazdu oraz skrócona dokumentacja pdf z historią realizacji projektu oraz link do strony o Konkursie.

Pozdrawiam :-) Sławek Sokołowski

images/M/20196_06_19_ZABKI_III.png