8 września 2015 r. Prezydent Miasta Radomia zarządził wybory do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia i powołał Miejską Komisję Wyborczą. W związku z powyższym w naszej szkole powstała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Przewodnicząca - Pani Jolanta Olas; Wiceprzewodnicząca - Pani Agnieszka Smolarczyk; Sekretarz- Krystyna Miącz; Członek Komisji - Piotr Krupa; Członek Komisji - Damian Wicik; której zadaniem było przeprowadzenie wyborów zgodnie z regulaminem i Ordynacją Wyborczą PMMR.

revcoll.com

Zapraszamy do realacji z debaty wybroczej.

Jednym z działań SKW było zorganizowanie przy współpracy z Samorządem Uczniowskim Zespołu Szkół Elektronicznych debaty wyborczej kandydatów na posła Parlamentu Młodzieży Miasta Radom. Odbyła się ona 22 września o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej naszej szkoły. W czasie debaty poznaliśmy Mateusza Brzozowskiego, Szymona Chmielewskiego, Jakuba Gierszewskiego, Sebastiana Hodyrę, Adama Kowalskiego, Zuzannę Michajluk oraz Dawida Siraka. Kandydaci zaprezentowali się i przedstawili swoje programy wyborcze. Następnie odpowiadali na pytania prowadzącego oraz te zadawane przez publiczność. Osoby obecne na sali wykazały się dociekliwością, dzięki czemu kandydaci mieli okazję zaznajomić się z oczekiwaniami społeczności uczniowskiej. Natomiast z pytań kandydat - kandydat uczestnicy zrezygnowali. Publiczność liczyła 90 osób. Debatę prowadził Patryk Styczyński, trwała 45 minut i była emitowana do wszystkich sal lekcyjnych dzięki uprzejmości szkolnego studia RTV.

23 września w godzinach w godz.11 - 15 odbywały się wybory na posła do Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu dysponował trzema mandatami. 24 września po przeliczeniu głosów Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki, frekwencja wynosiła 72%, a naszymi posłami zostali: Szymon Chmielewski, Jakub Gierszewski oraz Zuzanna Michajluk.