Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Uczniowie po raz kolejny w tym roku szkolnym zostali Laureatami II edycji Konkursu na innowacje techniczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich zorganizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Podczas Finału konkursu na szczeblu wojewódzkim w dniu 31.05.2016 r., który miał miejsce w IBD Centrum Szkoleniowym w Warszawie.

Uczniowie z klasy 3TE2 Jakub Michalski, Michał Ługowski, Maciej Jaśkiewicz, Damian Pożyczka oraz Patryk Pajączkowski zaprezentowali zaprojektowany i wykonany przez siebie "Automatyczny programowany system suszenia ziół z zarządzaniem mobilnym". Jak zwykle Jury konkursowe podkreśliło wysoki poziom projektów oraz form prezentacji finałowych przydzielając cztery nagrody:

 

  • Automatyczny programowany system suszenia ziół z zarządzaniem mobilnym (Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu),
  • Przenośna domowa wędzarnia z nowatorskim generatorem dymu i regulowaną temperaturą (Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle)
  • System regulacji wód gruntowych z wykorzystaniem energii odnawialnej (Zespół Szkół w Siennicy)
  • Praktyczne wykorzystanie metanu pochodzącego z budynków inwentarskich (Zespół Szkół Powiatowych w Łysych).

 

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców przez przedstawiciela Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży Panią Katarzynę Dąbrowską, miało miejsce na terenie naszej szkoły 16 czerwca 2016 r.. Jakubowi, Maiejowi, Damianowi, Michałowi oraz Patrykowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa, szczególnie mając na uwadze fakt, że jako przyszli technicy informatycy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy dotyczącej takich dziedzin jak elektryka, elektronika, automatyka. Zyczymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich umiejetności i zainteresowań. Opiekun grupy Sławek Sokołowski

 

O tym się pisze. Zapraszamy do lektury artykułu w mediach.