Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 01 – 14 maja 2016 r. Michał Ługowski, Grzegorz Dębicki, Piotr Hernik, Paweł Marchewka odbyli praktykę zawodową w siedzibie firmy Dürr, mieszczącej się w Bietigheim-Bissingen, oddalonej o 20 km od Stuttgartu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze standardami pracy w niemieckim zakładzie, poznać proces produkcji zaawansowanych stacji lakierniczych na potrzeby koncernów samochodowych, takich jak Volkswagen, Skoda, Hyundai, Audi czy Volvo. W trakcie odbywania praktyki chłopcy poznali zarówno część produkcyjną jak i biurową. Brali udział w testach funkcyjnych stacji lakierniczych, a także pomagali przy montażu elementów automatyki.

Pobyt w Niemczech uczniowie wykorzystali również na poznanie tamtejszej kultury i historii. W wolnym czasie zwiedzali okoliczne zabytki, znajdujące się na Starym Mieście oraz organizowali piesze wędrówki. W weekend praktykanci udali się do pobliskiego Stuttgartu, gdzie w Muzeum Porsche i Mercedesa poznali historię motoryzacji.

Była to jedyna w swoim rodzaju okazja, by poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe, bardzo cenne doświadczenia. Staż w Niemczech uczniowie wspominają jako niezapomniane chwile.