W dniach 22 – 23 kwietnia 2016 roku Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu gościł 140 uczestników XXXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta Miasta Radomia.

Wraz z uczestnikami zagościli w Radomiu ich opiekunowie oraz Kapituła Olimpiady.

HISTORIA:
Początki Olimpiady sięgają roku 1973, w którym odbyła się jej pierwsza edycja, jako wspólna inicjatywa krakowskich uczelni i średnich szkół technicznych. Opiekę merytoryczną (pytania, zadania oraz udział w Komisji Konkursowej) zapewniały krakowskie uczelnie, w tym również Akademia Górniczo-Hutnicza. W kolejnych edycjach do sekcji elektrycznej została dołączona elektroniczna oraz nastąpił wzrost liczby szkół – uczestników,
z równoczesnym terytorialnym rozszerzeniem zasięgu zawodów na inne województwa.
Od XXV edycji funkcjonuje pod nazwą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Unikatową cechą Olimpiady jest jej część praktyczna (zestaw dwóch różnych zadań laboratoryjno – projektowych).

silicanPodczas tegorocznej edycji Olimpiada była rozgrywana w następujących grupach tematycznych:

- informatycznej

- elektrycznej

- elektronicznej

- teleinformatyki

- mechatroniki

- elektroniki medycznej

W zawodach w Radomiu uczestnicy ze Szkół Ponadgimnazjalnych z całej Polski w piątek rywalizowali rozwiązując po dwa zadania praktyczne.

Na podstawie zgromadzonych punktów spośród nich zostało wyłonionych 12 finalistów, którzy o tytuł laureata walczyli w sobotę. Finał ma charakter otwarty. Finaliści odpowiadali na wylosowane pytania obejmujące zagadnienia z danej grupy tematycznej przed Komisją Konkursową, w obecności innych uczestników oraz widzów.

Jednocześnie miło nam poinformować że pierwsze miejsce w Polsce w grupie Mechatronicznej zdobył uczeń Naszej Szkoły Jakub Madej.

Dla nas jest to ogromne wyróżnienie, jako nauczyciele a także jako społeczność szkolna jesteśmy dumni z Kuby tym bardziej że szkoła nie kształci uczniów w tym profilu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Organizacja Olimpiady nie byłaby możliwa gdyby nie liczni sponsorzy z regionu radomskiego i ogólnopolskiego.

Alarm Cobra System

Aquapark Radom

Cukiernia i Piekarnia "Mak"

Dürr Poland Sp. z o.o.

Fogiel & Fogiel Piekarnia

Gwinstek

IFInterfach

Inter Concept s.c.

INTERFACH S.c.

ITM

MAN Bus Sp.z o.o.

MAN Truck & Bus

Merazet S.A.

Merida Sp. z o.o.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Multiprojekt

NDN. Elektronika pomiarowa

Okno-Bud. Przytyk

Piekarnia Wacyn

RADWAG Wagi Elektroniczne

ROSA-MET Radom Sp. z o.o.

SLICAN Sp. z o.o.

Sorter Sp.j.

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski

TEKOM Technologia Sp. z o.o.

Trendglas

Zakłady Automatyki „KOMBUD” S.A. Radom

Zbyszko Company Sp. z o.o.

Autor użycza nieodpłatnie uczestnikom XXXIX OOWEE (sponsorom, organizatorom, opiekunom, przedstawicielom instytucji, mediom) niewyłącznej licencji na umieszczenie zdjęć na  stronie internetowej prowadzonej przez uczestnika oraz  społecznościom Facebook w zakresie rozpowszechniania utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym, ze wskazaniem autora zdjęcia, nienaruszalności formy i treści zdjęć za wyjątkiem zmiany rozmiaru zdjęcia.
W celu rozpowszechniania zdjęć na innych polach eksploatacji, wymagana jest zgoda autora.
Licencjodawca oświadcz, że dysponuje prawami autorskimi do fotografii i zachowuje prawo do dysponowania (kontrolą i zatwierdzaniem) każdorazowego wykorzystania fotografii poza wyżej wymienionymi stronami uczestników.