Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 17 i 18 marca 2016r. odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Płocku. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w której skład weszli: Maciej Siara, Kacper Socha oraz Jakub Kowalski – uczniowie klasy 3TE3. Opiekunami uczniów byli: Marcin Makowski i Artur Nowocień.

Konkurs składał się z dwóch części, teoretycznej – polegającej na rozwiązaniu 28 zadań w czasie 90 minut oraz części praktycznej – polegającej na wykonaniu 2 zadań. Pierwsze zadanie praktyczne dotyczyło układu pneumatycznego, a drugie polegało na wykonaniu rysunku technicznego w programie CAD. W Konkursie Mechanicznym nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy i mimo, iż nie odnieśliśmy znaczącego sukcesu, to jednak doświadczenie jakie zdobyliśmy w tym roku zaowocuje (mamy nadzieje) lepszymi wynikami w przyszłych edycjach tego konkursu.