Miło mi poinformować, że właśnie rozpoczął się kolejny coroczny Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej.

Organizatorami tej imprezy są M. Kalita i J. Kiełbiowski.

Przypominam, iż triumfatorami zeszłorocznego turnieju byli uczniowie p. B Czerskiej z klasy 1TE1 (dziś klasa 2TE1 - jest zaliczana do ścisłego grona faworytów - ale, że jest to sport więc wszystko jest możliwe).

Zakończył się pierwszy mecz pomiędzy uczniami klasami 1TE1 - 3TI2 gdzie po wyrównanej i zaciętej walce lepsi okazali się nieco starsi uczniowie wygrywając 2:0.  Na wyróżnienie zasługują Kewin Mędrek 3TI2 oraz Adam Kołodziej 1TE1 (liczymy, że "Młody" zasili wkrótce Kadrę Szkoły).

Poznaliśmy najlepsze cztery klasy, które w najbliższy piątek (11.12.15r) rozegrają WIELKI FINAŁ!

O pierwsze miejsce rywalizować będzie klasa 2TE1, która po drodze odprawiła z kwitkiem kolejno klasy:3TE2, 4TE1, 3TE1, 3TT. Drugim finałowym zespołem jest klasa 3TI2 która zostawiła w polu pokonanych następujące klasy: 1TE1, 2TE2 (w tym przypadku nawet nie pomogła zmiana wychowawcy - Gosiu pozdrawiam), 4TI2 - ale uczniowie tej klasy zagrają o 3 miejsce w turnieju z rówieśnikami z klasy 3TT.

Jest duża szansa, na transmisję finałowego meczu na żywo, w naszej szkolnej telewizji.

Wszystkim klasą życzymy POWODZENIA!

Zgodnie z zapowiedziami mecz finałowy dostępny był w szkolnej sieci telewizyjnej.

O pierwsze miejsce rywalizowali uczniowie z klasy 2TE1 oraz 3TI2.

W pierwszym gładko wygranym secie do 7, zwyciężyli młodsi zawodnicy. Drugi set był bardziej wyrównany i kilka razy na 2, 3 punktowe prowadzenie wychodzili uczniowie klasy 4TI2.
W końcówce jednak większą dyscypliną i skutecznością wykazali się zawodnicy z 2TE1,
którzy odnieśli pewne zwycięstwo do 17.

Tak więc, udało im się obronić tytuł zwycięzcy zeszłorocznego Turnieju Mikołajkowego.

W pojedynku o 3 miejsce spotkali się zawodnicy z klas 3TT oraz 4TI2. W pierwszym secie uczniowie z 4 klasy nie potrafili opanować nerwów, a co za tym idzie popełniali fatalne błędy zarówno
w przyjęciu jak i ataku i gładko ulegli do 18. W drugim secie zapanowali nad nerwami, co przełożyło się na dobrą g®ę i zwycięstwo do 22. W tie breaku lepsi ponownie okazali się uczniowie z młodszej klasy wygrywając do 12.

Zmaganiom przyglądała się wychowawczyni zwycięskiej klasy 2TE1,
Pani Barbara Czerska wraz z klasą. Pani Profesor zadeklarowała, że będzie musiała zadbać
o dodatkową gablotę, gdzie będzie mogła eksponować trofea zdobyte przez jej podopiecznych.

Po zakończeniu Turnieju nastąpiło honorowe wręczenie nagród, w którym udział wzięła Pani Dyrektor Ewa Chylicka. Odbyła się też sesja zdjęciowa, której efektem są dostępne na stronie fotki.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział aż 17 drużyn.
Uczniowie już deklarują chęć rywalizacji w przyszłorocznym turnieju.

Wielkie podziękowania dla uczniów orgaznizujących transmisję LIVE-, Mateusza Majewskiego, Michała Lenarta, Rafała Boborykina,

A także …

gorące pozdrowienia organizatorzy przekazują Pani Hannie Żukowskiej, która tak bardzo żywiołowo reagowała na akcje rozgrywające się w meczu finałowym oraz dopingowała zwycięską klasę
(A JAK KAŻDY WIEM, A CI CO NIE WIEDZĄ TO SIĘ DOWIEDZĄ, ŻE PANI HANIA DYSPONUJE BARDZO DUŻĄ WIEDZĄ

Z ZAKRESU PIŁKI SIATKOWEJ.