Rozpoczyna się nabór wniosków o udzielenie pomocy stypendialnej w roku szkolnym 2023/2024, realizowany w ramach projektów pn. ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych – Region Mazowiecki Regionalny” dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, Priorytet VII „Fundusze Europejskie dla nowoczesnej i dostępnej edukacji na Mazowszu”, Działanie 7.2 „Wzmocnienie kompetencji uczniów”.

Szczegółowe warunki udzielania pomocy stypendialnej, formy i zakres tej pomocy oraz tryb postępowania określa Regulamin przyznawania pomocy stypendialnej dla uczniów szkół zawodowych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 w roku szkolnym 2023/2024.

W dniach od 14 (godz.13:00) do 22 lutego (23:59) należy założyć konto Ucznia oraz zarejestrować Wniosek o udzielenie pomocy stypendialnej na stronie internetowej programu stypendialnego.

Następnie w terminie do 14 dni kalendarzowych, od dnia zamknięcia rejestracji, należy wysłać wydrukowany i podpisany Wniosek wraz z jednym egzemplarzem wymaganych dokumentów, w zaklejonej kopercie opatrzonej opisem zawierającym numer ID z dopiskiem: „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych” listem poleconym na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Biuro Wspierania Szkolnictwa Zawodowego. ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa. Dopuszcza się złożenie dokumentów osobiście za potwierdzeniem odbioru: w godzinach: 8.00–16.00 w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przy ul. Jagiellońskiej 26 (lub w punktach kancelaryjnych urzędu), w przypadku RMR w Delegaturach Urzędu w Ciechanowie, w Ostrołęce, w Płocku, w Radomiu, w Siedlcach, w Żyrardowie. O dotrzymaniu terminu decyduje data ich wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje o projektach znajdziecie Państwo w zakładkach Pytania i odpowiedzi oraz Dokumenty. W przypadku pytań, na które nie można znaleźć odpowiedzi na stronie, można kontaktować się z Departamentem Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie za pomocą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (22) 59 79 437 (22) 59 79 214 (22) 59 79 416