Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w następujących olimpiadach:

1. Olimpiada Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice

2. Olimpiada Innowacji Technicznych w Mechanice

3. Olimpiada Innowacji Technicznych w Ochronie środowiska

4. Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości.

Pierwsze 3 olimpiady są olimpiadami praktycznymi i polegają na projektowaniu, budowaniu nowych urządzeń bądź programów (aplikacji) komputerowych oraz na usprawnianiu rozwiązań aktualnie znanych. Olimpiada organizowana jest jako zawody trójstopniowe. Uzyskanie tytułu finalisty lub laureata Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice zwalnia ucznia (dla zawodu technik mechatronik, technik automatyk, technik elektronik) z części pisemnej z egzaminu zawodowego (przez 2 lata). Tytuł finalisty lub laureata daj wyżej wymienionych olimpiad daje przepustkę na studia na wybranych kierunkach uczelni.

Autorami prac biorących udział w Olimpiadzie mogą być indywidualni uczniowie lub 2 - osobowe zespoły uczniowskie. W przypadkach wyjątkowych, dopuszcza się zespół 3 -osobowy.

Zapisy do tych 3 olimpiad zostaną zamknięte z końcem dnia 6.11.2023r.

Linki do stron organizatora olimpiad:

https://www.pzswir.pl/olimpiady/elektronika-i-mechatronika

https://www.pzswir.pl/olimpiady/mechanika

https://www.pzswir.pl/olimpiady/ochrona-%C5%9Brodowiska

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości realizowana jest w formie teoretycznej. Sprawdza wiedzę z zakresu prawa własności przemysłowej, historii wynalazków, patentów, oznaczeń geograficznych, wzorów przemysłowych.

Zapisy do tej olimpiady zostaną zamknięte z końcem dnia 30.11.2023r.

Link do strony organizatora olimpiady:

https://www.pzswir.pl/olimpiady/wiedzy-o-wynalazczo%C5%9Bci

Wszystkie olimpiady objęte są honorowym patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Więcej informacji udziela Komitet Szkolny, w składzie:

Marcin Makowski – sala 209W

Artur Nowocień

Krzysztof Bażyński

Uczniowie mogą zapisywać się bezpośrednio u wyżej wymienionych nauczycieli lub poprzez dziennik LIBRUS (wysyłając wiadomość).