Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W czwartek 12 października podsumowaliśmy Tydzień Fizyki, który odbywał się w naszej szkole w ramach projektu Fizyka w akcji- Projektu integracji młodzieży przez naukę fizyki. Autorem projektu jest absolwent naszej szkoły Adam Prątnicki, a patronem Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Elektronika. Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego dzięki współpracy z Our Future Foundation w ramach Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowego na lata 2022 - 2023 r.

Zwieńczeniem projektu był niezwykle ciekawy wykład dr Anety Gójskiej z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku pt. Czy fizyka jest fajna? poprzedzony wręczeniem dyplomów dla wolontariuszy z klas 4P1, 4P2, 2M, 2E oraz 2R., którzy razem z nauczycielami fizyki i chemii przygotowywali warsztaty oraz pokazy fizyczne i chemiczne. W projekcie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych PSP nr 6, PSP nr 24, PSP nr 30, PSP nr 34 oraz uczniowie naszej szkoły z klasy 1A. W ramach Tygodnia Fizyki na wybranych lekcjach chemii i fizyki również odbywały się pokazy doświadczeń. Dzięki projektowi uczestnicy mogli zaciekawić się fizyką i chemią oraz poznać je od strony praktycznej.