Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Dnia 03.06.2023 absolwent klasy 4TM Jakub Szewczyk reprezentował szkołę w finale V edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, w kategorii OPEN. W tej kategorii w drodze do zwycięstwa zmagał się razem z profesjonalistami.

Finaliści w tej kategorii mieli za zadanie wykonać 3 programy na programowalnym przekaźniku logicznym Finder OPTA. Ścigali się między sobą i ścigali się z czasem, albowiem na wykonanie projektu mieli zaledwie 30 minut, po czym komisja je sprawdzała. Wygrywały osoby, które wykonały największy procent zadania.

Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie wspaniałych nauczycieli, którzy zawsze pomagali w rozwijaniu pasji programowania, zawsze służyli pomocną dłonią i w optymalny sposób przekazywali swoją wiedzę. Specjalne podziękowania dla Profesora Marcina Makowskiego i Profesora Mariusza Kowalczyka. Dziękuję!

 

Link do strony:

https://mistrzostwaplc.pl/wyniki