Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Kolejny etap życia kiedyś się kończy, zaczyna się coś nowego. Warto ciągle cieszyć się darem życia i pisać tego życia ciąg dalszy. Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”. Zawsze jeszcze można coś sensownego przeżyć i dopisać do swojego życia. Tyle pozostało jeszcze do zrobienia. W pamięci pozostają ludzie i zdarzenia. Warto pielęgnować wspomnienia, jak kwiaty. Warto zachować w sercu dobre wspomnienia.

Państwu i Uczniom za wszystko dziękujemy i życzymy, by praca w szkole dawała satysfakcję i radość, i by najlepszym wyrazem podziękowania, była ludzka wdzięczność. „Zakończenie roku szkolnego jest okazją do podziękowań, szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratulujemy Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękujemy tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

Dziękujemy także za wspaniałą atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną, otwarcie na potrzeby drugiego człowieka!!! Gronu Pedagogicznemu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Słowa wdzięczności kierujemy również do Rady Rodziców wspomagającej działania szkoły i do aktywnego Samorządu Szkolnego.

„Mówiąc wszystkim „do zobaczenia”, żywimy głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się w murach naszej szkoły pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki, do odkrywania tajemnic, których wciąż jest tak wiele do odkrycia.”

Dyrekcja Szkoły

 

List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

W dniach 28 i 29 maja 2020 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbył się międzynarodowy konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Była to XXX edycja zmagań młodych matematyków z całego świata. W tym roku uczniowie rozwiązywali zadania online. Ponad 100 naszych uczniów zmagało się z 30 zadaniami.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że 4 uczniów, którzy uprzednio otrzymali I miejsce w etapie okręgowym Konkursu Młody Innowator 2019/2020 za pracę Elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny w finale ogólnokrajowym zostali jego Laureatami uzyskując wyróżnienie Stowarzyszenia Polskich Racjonalizatorów i Wynalazców. Jakub Starzyński - kl. 4TE1 Bartłomiej Barwicki - kl 4TE1 Aniela Siembor - kl. 3TI1 Wiktor Bal - kl. 2TMA

Czytaj więcej...

Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 z naszej szkoły 4 uczniów uzyskało I miejsce w etapie okręgowym ogólnopolskiego Konkursu Młody Innowator za pracę Elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny i tym samym przeszła do finału ogólnokrajowego. Jakub Starzyński - kl. 4TE1 Bartłomiej Barwicki - kl 4TE1 Aniela Siembor - kl. 3TI1 Wiktor Bal - kl. 2TMA

Opiekunem merytorycznym w/w uczniów był Sławomir Sokołowski.

 

Informacje o konkursie NOT

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego na temat zagrożenia uzależnieniem od hazardu, stworzonego w ramach akcji "Uzależnieniom behawioralnym mówię STOP!" - Celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że niekontrolowane granie w gry hazardowe jest tak samo groźne, jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że Cezary Rotuski, uczeń kl. 4TE1, podopieczny p. Barbary Czerskiej, znalazł się w gronie Finalistów XLVI edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w roku szkolnym 2019/2020 nie przeprowadza się zawodów III stopnia (centralnych) i nie wyłania się laureatów olimpiady. Finalistami Olimpiady zostają uczestnicy zawodów II stopnia (okręgowych) zakwalifikowani do zawodów III stopnia, którzy uzyskali w zawodach II stopnia liczbę punktów wynoszącą co najmniej 0,7 średniej arytmetycznej punktacji trzech najlepszych uczestników w danej grupie tematycznej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

CEZARY ROTUSKI OWT