Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż uczeń naszej szkoły Szymon Wróblewski z klasy 1Ti2 jest uczestnikiem międzynarodowego projektu muzycznego, który polega na zagraniu utworu „Oda do radości” (9 symfonia Beethovena).

Autorami projektu są wykładowcy i nauczyciele muzyki z Rzymu: - Barbara Riccardi: pomysłodawca (finalistka światowej nagrody nauczycielskiej: Global Teacher Prize) - Prof. Milena Gammaitoni (Roma Tre University, Italy): koordynator artystyczny - Maestro Felice Clemente and Maestro Luca Marino: organizacja muzyczna - Edizioni Curci. W naszym mieście projekt koordynują nauczycielki: Agnieszka Kobierska i Magdalena Dygała.

W projekcie biorą udział uczniowie szkół podstawowych i średnich z: Włoch, Polski, Argentyny, Indii, Wenezueli, Estoni, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Każdy z uczestników nagrywa utwór indywidualnie w domu, a następnie całość jest montowana w jeden wspaniały koncert. Premiera koncertu będzie wyemitowana wkrótce w telewizji włoskiej. Inicjatywa jest reakcją na trwającą pandemię koronawirusa, czas w którym towarzyszy nam niepokój i lęk oraz konieczność zachowania fizycznego dystansu, ale również moment w którym muzyka jednoczy narody i pozwala przetrwać ten trudny okres.

Gratulujemy Szymonowi Wróblewskiemu

 

Film