Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 12.03.2018 r. oraz 19.03.2018 r. odbyły się przedmiotowe wycieczki dla uczniów klasy 3TTi do Centrum Informatyki Resortu Finansów.

Organizatorem wycieczki ze strony Zespołu Szkół Elektronicznych był nauczyciel przedmiotów informatycznych Sławomir Zalewski. W trakcie pobytu na terenie CIRF uczniowie uczestniczyli w lekcji tematycznej dostosowanej do treści programowych z przedmiotu „Projektowanie i instalacja lokalnych sieci komputerowych”. Dzięki uprzejmości kierownictwa CIRF uczniowie mieli możliwość zapoznania się z następującymi zagadnieniami:

- Omówienie zadań CIRF.

- Zasilanie serwerowni.

- Klimatyzowanie przestrzeni serwerowych.

- Monitoring przemysłowy. Sprzęt i okablowanie.

- Dobór i prawidłowe rozmieszczenie elementów serwerowni.

- Bezpieczeństwo sieci LAN, WAN. Zagrożenia i metody zabezpieczeń.

Do podstawowej działalności Centrum Informatyki Resortu Finansów należy:

- administrowanie i rozwijanie centralnej infrastruktury teleinformatycznej resortu finansów;

- zarządzanie katalogiem usług infrastruktury teleinformatycznej Centrum Informatyki Resortu Finansów; - dostarczanie i utrzymywanie usług centralnej infrastruktury teleinformatycznej resortu finansów, na uzgodnionym z Ministerstwem Finansów poziomie;

- zarządzanie dostępnością, ciągłością i pojemnością usług infrastruktury teleinformatycznej Centrum Informatyki Resortu Finansów;

- zarządzanie bezpieczeństwem centralnej infrastruktury teleinformatycznej we współpracy z komórką organizacyjną Ministerstwa Finansów właściwą w sprawach bezpieczeństwa i ochrony informacji;

- monitorowanie centralnej infrastruktury teleinformatycznej resortu finansów, w tym zarządzanie incydentami i problemami.