Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 04-06 marca 2024r. przebywała w naszej szkole wolontariuszka z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana - Mafalda Costa. Prowadziła ona warsztaty językowe dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych na temat praw człowieka w Unii Europejskiej. Opowiadała również o swoim kraju, czyli Portugalii oraz o samej fundacji i korzyściach, jakie może uczniom przynieść bycie wolontariuszem. Warsztaty odbywały się w ramach lekcji języka angielskiego.

Były to dla uczniów niezwykłe lekcje, podczas których mogli nie tylko zdobyć wiadomości dot. Unii Europejskiej, praw człowieka czy wolontariatu, ale także mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności językowych w praktyce, w innych okolicznoścach niż zwyczajna lekcja. Tutaj trzeba wspomnieć, że wolontariuszka była zaskoczona, jak dobrze większość uczniów wypowiada się w języku angielskim, co nas niezwykle cieszy. Mamy też nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaprosić wolontariuszy z innych krajów, którzy poprowadzą dla nas podobne warsztaty.