Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W ramach współpracy między Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu a ZSE im. Bohaterów Westerplatte grupa uczniów z klasy 1E oraz 3T1 w dniu 27.11.2019 wzięła udział w wykładzie otwartym zorganizowanym przez Wydział Filologiczno-Pedagogiczny UTH Rad. Wykład pt. Kraftwerk - ikona niemieckiej popkultury poprowadził Pan dr Jacek Kowalski.

 

Zajęcia zostały poświęcone niemieckiej kulturze muzyki elektronicznej i jej olbrzymim wpływom na świat anglojęzyczny. Główną część zajęć stanowiła prezentacja dotycząca niemieckiego Kraftwerka [niem. elektrownia]. Omówiono także m.in. historię rozwoju instrumentów elektronicznych, rozwój gatunku muzyki elektronicznej czy estetykę minimalizmu okładek płyt będących odzwierciedleniem określonej koncepcji twórców gatunku. Młodzież słuchała z zaciekawieniem oraz zadawała wiele pytań, na które prowadzący udzielił odpowiedzi.