Dnia 30 listopada 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej konferencji dla uczniów szkół o profilu zawodowym „Niemiecki – Twoja przyszłość” we współpracy z Goethe Institut w Warszawie oraz Wirtualnym Centrum Targowo-Konferencyjnym AVATARLAND. Formuła udziału w konferencji była dość innowacyjna, gdyż po raz pierwszy uczniowie mogli wziąć udział w przedsięwzięciu jako avatar.

 

Podczas konferencji uczniowie mogli:

  1. Wysłuchać krótkich interaktywnych wykładów,
  2. zapoznać się z ofertą firm niemieckich skierowaną do przyszłych absolwentów szkół o profilu zawodowym (prezentacja firm Thyssenkrupp, CSP oraz Balluff)
  3. poznać zasady rekrutacji i wymagania stawiane przyszłym pracownikom,
  4. wypróbować materiały do nauki słownictwa za pomocą Merge Cubes (z rozszerzoną rzeczywistością),
  5. zapoznać się ze wskazówkami, jak najlepiej uczyć się języka niemieckiego oraz
  6. dowiedzieć się jak przygotować się do studiów w Niemczech.

Dodatkowo gościem specjalnym był finalista olimpiady zawodowej, który podzielił się z uczniami swoimi doświadczeniami. Podczas konferencji uczniowie przemieszczali się po wirtualnej przestrzeni, a na zakończenie uczniowie wraz z opiekunem (P. Joanną Łyjak) wzięli udział w wirtualnej dyskotece. Udział w wirtualnej konferencji był częścią projektu polsko-niemieckiego „Sprachbrücke” realizowanego przez uczniów naszej szkoły pod patronatem Instytutu Goethego w Warszawie.