Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
 
W maju 2022 uczniowie klas 3TM ,3TTA, 2i2 oraz 2p2  wraz z opiekunami uczestniczyli w dwóch  3 dniowych wycieczkach zrealizowanych i współfinansowanej z programu #PoznajPolskę. 🥰.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że w sobotę 26 lutego 2022 r. reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej uczestniczyła w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar J.M. Rektora UTH Rad. Wygrywając wszystkie spotkania zajęliśmy I miejsce przed Zespołem Szkół Samochodowych i Zespołem Szkół Ekonomicznych. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Mateusz Kiliszek, Patryk Płatos, Mikołaj Mizera, Karol Czechowicz, Tomasz Łobodziński, Hubert Świątkowski, Bartosz Rychlicki, Jakub Milcuszek, Wiktor Kiernoz, Mikołaj Wiącek, Kacper Jesionek.

Czytaj więcej...

W dniu 26.09.2021 na Radomskim Torze odbyła się  VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Rok 2021 jest rokiem obchodów 35-lecia toru „Kartodromu – Radom”, toru wchodzącego w skład infrastruktury Automobilklubu Radomskiego. 

Czytaj więcej...

Rozpoczynamy Szkolną Ligę Siatkówki. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zgłaszania zespołów i aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach. Regulamin SLS w załączniku.

20 września uczniowie klasy 2Ti1 wybrali się do miejscowości Wolanów by zmierzyć się w rozgrywkach paintballowych. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Na miejscu przedstawiono młodzieży regulamin i zasady bezpiecznej gry, ubrano w kombinezony, maski ochronne, rozdano markery i podzielono na dwie drużyny:

Czytaj więcej...