Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Zapraszamy zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu na projekty innowacji dotyczących rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich organizowanego przez polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie przy wsparciu Firmy Monsanto.

Czytaj więcej...

Informujemy wszystkich nauczycieli, że zmiana planu w związku z zakończeniem I semestru nastąpi 4 stycznia 2016 r.

Informacja ta istotna jest przede wszystkim dla nauczycieli, którzy mają przydziały w klasach 4 i są w trakcie opracowywania planów nauczania.  

Masz ciekawość świata ? I ochotę by się czegoś nauczyć ? I do tego trochę czasu na zajęcia?

Dotychczasowi uczestnicy zajęć wraz z opiekunem Koła zapraszają chętnych, a w szczególności uczniów klas pierwszych do zapisów na zajęcia.

W tym roku głównie:

-         kolejna edycja zajęć z programowania „Od lamera do gier kodera”

-         pierwszy rok – „Robimy grę w 3D” – w C++, OpenGL, DirectX

-         konsultacje z przedmiotów ścisłych i zawodowych

revcoll.com

Czytaj więcej...

Proszę wszystkich wychowawców klas 4 technikum i klasy 3Z o zgłoszenie swoich wychowanków do egzaminu z kwalifikacji w sesji zimowej.

Termin: przyszły tydzień.

Na skrzynce szkolnej w swojej poczcie znajdziecie Państwo instrukcję oraz pliki do wypełnienia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2015r. na boisku szkolnym o godz. 9.00.

Klasy pierwsze spotykają się z wychowawcami na boisku szkolnym o godz. 8.15.

Po uroczystym rozpoczęciu klasy udają się z wychowawcami na pierwszą lekcję wychowawczą do wyznaczonych sal.

Klasy pierwsze po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego zostają na boisku szkolnym, zwiedzają szkołę z wychowawcami i następnie udają się do sal na pierwszą lekcję wychowawczą.

 

revcoll.com