Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Informujemy wszystkich nauczycieli, że zmiana planu w związku z zakończeniem I semestru nastąpi 4 stycznia 2016 r.

Informacja ta istotna jest przede wszystkim dla nauczycieli, którzy mają przydziały w klasach 4 i są w trakcie opracowywania planów nauczania.  

Masz ciekawość świata ? I ochotę by się czegoś nauczyć ? I do tego trochę czasu na zajęcia?

Dotychczasowi uczestnicy zajęć wraz z opiekunem Koła zapraszają chętnych, a w szczególności uczniów klas pierwszych do zapisów na zajęcia.

W tym roku głównie:

-         kolejna edycja zajęć z programowania „Od lamera do gier kodera”

-         pierwszy rok – „Robimy grę w 3D” – w C++, OpenGL, DirectX

-         konsultacje z przedmiotów ścisłych i zawodowych

revcoll.com

Czytaj więcej...

Proszę wszystkich wychowawców klas 4 technikum i klasy 3Z o zgłoszenie swoich wychowanków do egzaminu z kwalifikacji w sesji zimowej.

Termin: przyszły tydzień.

Na skrzynce szkolnej w swojej poczcie znajdziecie Państwo instrukcję oraz pliki do wypełnienia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2015r. na boisku szkolnym o godz. 9.00.

Klasy pierwsze spotykają się z wychowawcami na boisku szkolnym o godz. 8.15.

Po uroczystym rozpoczęciu klasy udają się z wychowawcami na pierwszą lekcję wychowawczą do wyznaczonych sal.

Klasy pierwsze po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego zostają na boisku szkolnym, zwiedzają szkołę z wychowawcami i następnie udają się do sal na pierwszą lekcję wychowawczą.

 

revcoll.com

Szanowni Państwo

19 czerwca o godzinie 12.00 rozpocznie się finał konkursu pt. „Kocham Cię szkoło, czyli 7 pytań do…”

Konkurs ma na celu promocję naszego miasta oraz Zintegrowanego Systemu Zarządzania Oświatą, patronat honorowy nad konkursem przyjął Pan Prezydent Radosław Witkowski. W finale, który odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Sali koncertowej o palmę zwycięstwa z zakresu wiedzy ogólnej, wiedzy o Radomiu oraz o ZSZO będą rywalizować przedstawiciele naszych placówek:

revcoll.com

Czytaj więcej...