Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Uczniów zainteresowanych zagadnieniami elektrotechniki, elektryki i elektroenergetyki; chcących wziąść udział w XXXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w "ELEKTRYCZNEJ" grupie tematycznej prosimy o zgłaszanie sie do p. Sławka Sokołowskiego s. 314. Więcej informacji znajduje się na stronie www.oowee.pl
Zapraszam
Sławek Sokołowski

revcoll.com

dobra informacja dla uczniów z Mazowsza. Aż 1120 z nich może skorzystać z organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego programów stypendialnych. Właśnie rusza nabór wniosków. Jest o co walczyć. Na ten cel samorząd województwa przeznaczy ponad 6 mln zł. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa X). Nowością będzie możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe przez uczniów szkół zawodowych.

revcoll.com

Czytaj więcej...

Szkolny Etap OWT odbędzie się w  dniu 23.10.2015r. o godz. 9.00. w sali 307 i 305. Zapisane osoby prosimy o zgłoszenie się 10 minut przed rozpoczęciem.

Opiekunowie kół zainteresowań EPROM i ElektroMat zapraszają wszystkich chętnych uczniów do udziału w  jubileuszowym konkursie, który odbedzie się w dniu 09 listopada w godz. 12:00 do 13:00 na komputerach w naszej szkole.

Zapisy do dnia 06 listopada (do piatku) na dużych przerwach w sali 204W  (ilość miejsc ograniczona).

revcoll.com

Czytaj więcej...

Uczniów zainteresowanych wykorzystaniem OZE /odnawialnych źródeł energii/ a w szczególności ogniw fotowoltaicznych zapraszamy do wzięcia udziału  w II edycji edukacyjnego projektu szkolnego "Postaw na słońce" Fundacji Banku Ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

W związku z licznymi prośbami po raz kolejny uruchamiamy procedurę przyznania dostępu do zasobów DreamSpark (MSDNAA) firmy Microsoft. Poniżej, przesyłamy informację na temat procedury uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA. Po uaktywnieniu dostęp będzie ważny do 30 września 2016. Dostęp mogą uzyskać wyłącznie osoby posiadające aktualny status nauczyciela lub ucznia szkół zarejestrowanych w projekcie po spełnieniu poniższych warunków.

revcoll.com

Czytaj więcej...