Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Olimpiada obejmuje 4 kategorie. By wziąć w niej udział należy opracować projekt w jednej z nich: pomoc dydaktyczna, pomysł ekologiczny, pomysł techniczny, usprawnienie softwarowo – techniczne.

Opracowanie autorskie uczestnika Olimpiady stanowić może: dokumentacja, pisemna notatka objaśniająca (wraz z rysunkami i wykresami, szkicami i zdjęciami), oryginalne urządzenie, jego model lub inna forma dokumentująca zrealizowane projekty będące efektem samodzielnej pracy ucznia.

revcoll.com

Czytaj więcej...

W dniu 10.12.2015 r. w godzinach 9.00 - 17.00  na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej organizowany jest IT ACADEMIC DAY.

Nowoczesne narzędzia, najpopularniejsze języki programowania i najświeższa wiedza z zakresu informatyki.

Konferencja organizowana przez studentów tej uczelni to propozycja zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z informatyką, jak i dla specjalistów w dziedzinie.

revcoll.com

Czytaj więcej...

W dniu 8 grudnia 2015r (wtorek) o godzienie 9:50 zostanie przeprowadzony etap szkolny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Zapisy i szerszych informacji udzielają p. Marcin Makowski – sala 209W oraz p. Krzysztof Bażyński – sala 113W.

Zapisy do dnia 4 grudnia 2015r (piątek). Uzyskanie tytułu finalisty lub laureata olimpiady zwalnia z części teoretycznej z egzmianów z kwalifikacji zawodowych i jest przepustką na wybrane uczelnie techniczne.

revcoll.com

W styczniu 2016 do naszej szkoły przyjadą wolontariusze, którzy prowadzić będą z uczniami warsztaty w ramach projektu World Talks.

Zajęcia będą prowadzone w podobny sposób jak w zeszłym roku podczas projektu Make it Possible. Wolontariusze będą prezentowali swoje kraje i kultury i dyskutowali z uczniami o problemach i zagrożeniach współczesnego świata - oczywiście w języku angielskim.

revcoll.com

Czytaj więcej...

Zbieramy na protezę ręki dla Kuby - Pomóż!

Jakub Kruk ma dopiero 10 lat i choruje na nowotwór złośliwy kości (mięsak) 17.09 Kubie amputowano prawą rękę, 19.10 przeszedł operację płuca a w najbliższym czasie czeka go kolejna, ponieważ rak dał przerzuty na drugie płuco. Zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów i pracowników szkoły o pomoc w pozyskaniu funduszy na zakup protezy i dalsze leczenie.

revcoll.com

Czytaj więcej...

W dniu 2015-11-04 (środa) o godz. 11.30 w sali 205W (na długiej przerwie) odbędzie się zebranie Komisji Przedmiotów Zawodowych.