Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

1) Dotyczy stypendystów i opiekunów stypendiów zawodowych,

2) Dotyczy uczniów stpendiów za wyniki z gimnazjum (uczniów klas pierwszych),

Ad 1) Nauczycieli opiekunów i stypendystów stypendiów zawodowych zapraszam na zebranie na dużej przerwie (11:30) w sali 205 w poniedziałek 4 stycznia 2016r - będzie omówiony sposób wypełniania dokumentacji i zakres możliwych wydatków oraz możliwa tematyka projektów.

revcoll.com

Czytaj więcej...

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu nauk technicznych. Organizatorem jest Zespół Szkół Technicznych w Płocku. 

Laureaci i finaliści konkursu otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody. 

Czytaj więcej...

W dniu 22.12.2015r. (wtorek) zajęcia odbywają się do godz. 10.35. O godz. 11.00 odbędą się jasełka na sali gimnastycznej (na sale gimnastyczną schodzą klasy maturalne i 3Z, pozostałe klasy oglądają transmisję w salach).

Po jasełkach rozpoczynają się wigilie klasowe w n/w salach:

Czytaj więcej...

W związku z udziałem naszej szkoły w konkursie „Choinka na deptaku”organizujemy zbiórkę starych płyt CD, starych pamięci RAM oraz innych typowo elektronicznych rzeczy, z których można będzie wykonać ozdoby choinkowe. 

Czytaj więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją Pierwsza Pomoc, przygotowaną przez ucznia klasy 2TI2 pod okiem sorki Siekiery.

Aplikacja prezentuje:

  • schemat działania przy utracie przytomnośc,
  • schemat działania przy braku oddechu u osoby dorosłej,
  • schemat działania przy braku oddechu u dzieck,
  • schemat działania przy braku oddechu u niemowlęci.

Apka przeznaczona jest dla Androida.

Link do aplikacji.

revcoll.com