Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Do zawodów finałowych Olimpiady Wiedzy Technicznej zakwalifikowali się niżej wymienieni uczniowie naszej szkoły:

 

Przemysław Lis -kl.4TE1

 

Michał Narożnik -kl.2TE1

 

Paweł Plaskota -kl.4TE2

 

Znaleźli się oni wśród 31 najlepszych w Polsce, wyłonionych w drodze rywalizacji w zawodach okręgowych i są jedynymi reprezentantami okręgu mazowieckiego grupie elektryczno-elektronicznej.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki. Finał odbędzie się w Łodzi w dniach 8-10 kwietnia.

 

W dniu 10 marca odbędą sie okresowe spotkania nauczycieli z rodzicami uczniów (pierwsze czwartki).

W godzinach 16:30 - 17:30 dostępni będą w szkole wszyscy nauczyciele. Dyżur nauczycieli będzie okazją do indywidualnych spotkań i rozmów z zainteresowanymi rodzicami.

Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (kościół przy ulicy Grzybowskiej)

2-4 marca 2016 Prowadzący: ks. Edward Kąkol dla młodzieży Elektronika

 

Czytaj więcej...

W ramach Akcji Zima 2016 z myślą o dzieciach i młodzieży spędzających ferie w mieście planowane są półkolonie w następujących szkołach i placówkach:

Czytaj więcej...

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Janusza Kusocińskiego 13,"

tel. 48 360 72 77, 48 364 04 51

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...