Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 18.11.2021 r. w Kamienicy Deskurów odbyły się obchody XXXIII Radomskich Dni Techniki, powiązane z 70-leciem Radomskiej Rady FSNT NOT, podczas których nasza szkoła miała znaczący udział. Jednym z epizodów tego wydarzenia było niewątpliwie wystąpienie naszego ucznia klasy 3TM - Konrada Kołsuta, który zaprezentował efekty swojej pracy nad projektem silnika spalinowego W12.

Czytaj więcej...

Osoby, które chcą wziąć udział w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości mogą się zapisać do: - Bloku A - Innowacje Techniczne - Bloku B – Wynalazczość Blok A dotyczy praktycznego wykonania pracy z jednej z 4 kategorii (pomoc dydaktyczna, pomysł ekologiczny, pomysł techniczny, usprawnienie softwarowo – techniczne), natomiast blok B dotyczy sprawdzenia wiedzy teoretycznej z dziedziny wynalazczości. Uczeń może wystartować w jednej z w/w części lub spróbować swoich sił w obu częściach. 

Komitet przyznaje uczestnikom biorącym udział w zawodach III stopnia – finale ogólnopolskim tytuł „Młodego Innowatora”.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 15 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej konferencji pt. ‘Integrating telecollaboration and project-based learning in Foreign Language classes’ w ramach projektu "Stepping up to Global Challenges, Learning English While Fighting COVID19" koordynowanego przez Magdalenę Dygałę.

Czytaj więcej...

W dniu 22.10.2021 odbył się w Naszej szkole pierwszy z trzech etapów 48 Olimpiady Wiedzy technicznej. Uczniowie zmierzyli się z 15 zadaniami zamkniętymi oraz z 3 zadaniami otwartymi, aby przejść do kolejnego etapu należało zdobyć 50% możliwych punktów. Laureaci olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminów zawodowych oraz uzyskują wstęp na wybrane kierunki techniczne uczelni wyższych dlatego warto podjąć to wyzwanie i zmierzyć się z problemami poruszanymi w jej trakcie. W tym roku przystąpiło do niej 42 uczniów ZSE,a 11 z nich przeszło do etapu drugiego który odbędzie się w styczniu:

Czytaj więcej...

Międzynarodowy projekt „Climate Action Project”, koordynowany przez nauczycielki języka angielskiego, dobiegł końca. Podczas 6 tygodni trwania projektu, uczniowie klas 1P1, 2M, 2P2, 3i, 3P, zaangażowali się w następujące działania: - opracowanie własnych rozwiązań dotyczących zmian klimatycznych; - przygotowanie filmików i prezentacji; - posadzenie drzewek na terenie szkoły; - spotkania online z uczestnikami projektu z innych krajów; - zaprojektowanie wynalazku: układu nawadniającego rośliny.

Czytaj więcej...

W dniu 3 listopada 2021 r. otrzymaliśmy wspaniałą informację dotyczącą rozstrzygnięcia eliminacji do finału SkillsPoland 2021 w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE. W drugim etapie mistrzostw w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu wzięło udział 6 uczniów. Najlepszym z nich okazał się Norbert Gut z klasy 3TM, który zajął 5 miejsce w kraju i tym samym weźmie udział w finale konkursu, gdzie będzie walczył o pierwsze miejsce – dające (oprócz tytułu „Najlepszego z najlepszych”) przepustkę do WorldSkills Shanghai 2022. WorldSkills to największe międzynarodowe mistrzostwa na świecie, promujące umiejętności zawodowe, w których rywalizuje 85 państw.

Czytaj więcej...

12 Października klasa 2P1 wyjechała na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo wyczerpującej podróży od razu udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Tam przewodniczka opowiedziała nam o jego historii, pokazała wiele interesujących miejsc, wyjaśniła nam znaczenie wrocławskich rzek dla funkcjonowania miasta i dowiedzieliśmy się że Wrocław nazywany jest polską Wenecją. W trakcie oglądania miasta mogliśmy poszukać krasnoludków poukrywanych w różnych jego zakątkach. Wieczorem udaliśmy się do Sky Tower na kolację, a następnie do hotelu na wypoczynek i nocleg. Obejrzeliśmy wspólnie mecz, w którym kibicowaliśmy Polskiej drużynie.

Czytaj więcej...