Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Klasy 1TM i 1TI1 brały udział w wycieczce do Zakopanego w dniach 22 - 25.05.2019r. W drodze do Zakopanego zwiedziliśmy w Krakowie muzeum Fliperów i automatów do gry z lat 80. Mieliśmy możliwość przenieść się w czasie i poużywać wspaniałych maszyn do gry bez limitów i ograniczeń. Szczególnie opiekunowie byli zachwyceni tą atrakcją, a dla wielu z uczestników było to pierwsze spotkanie z kultowymi automatami.

Drugiego dnia mimo niesprzyjającej aury udaliśmy się na wędrówkę po dolinach TPN. Odwiedziliśmy kościół z 1904 w Jaszczurówce, następnie zapoznaliśmy się z procesem wyrobu prawdziwych oscypków w jednej z siedmiu tradycyjnych bacówek. W drodze powrotnej mimo trudnych warunków atmosferycznych udaliśmy się do Polany Olczyskiej, na której znajduje się Wywierzysko Olczyskie 1070m, będące źródłem Olczyskiego Potoku.

Kolejnym punktem wycieczki był Cmentarz Na Pęksowym Brzyzku będący historyczną metropolią dla zasłużonych obywateli Polski i Podhala.

Zwieńczeniem dnia drugiego były zabawy i rozrywka w basenach termalnych w Chochołowie. Największą atrakcją cieszyły się zjeżdżalnie. Kolacja tego wieczora miała miejsce w znanej włoskiej restauracji.

Trzeci dzień powitał nas ulewą lecz mimo tego dwunastu śmiałków wybrało się pod przewodnictwem Pana Rajmunda Doliną Strążyską do wodospadu Siklawica. Grupa ta podzieliła się w drodze powrotnej i część udała się dolnymi reglami pod Wielką Krokiew, a pozostali uczestnicy, mimo przemokniętych ubrań wybrali trudniejszą trasę powrotną poprzez Sarnią Skałkę i dolinę Białego do Wielkiej Krokwi.

Dzień ten zakończył się spacerem po Krupówkach i zakupami pamiątek dla rodziców ;)

Ostatni dzień był pod znakiem słońca, pozwolił nam na delektowanie się piękną wiosną podczas spływu Dunajcem do Szczawnicy. Ten optymistyczny akcent zakończył naszą mokrą przygodę z górami. Jednym słowem było wspaniale, lecz nic nie przebije konsoli PS 4 i gry w pokera. Szlafrok rządził niepodzielnie :)