Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W związku z licznymi prośbami po raz kolejny uruchamiamy procedurę przyznania dostępu do zasobów DreamSpark (MSDNAA) firmy Microsoft. Poniżej, przesyłamy informację na temat procedury uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA. Po uaktywnieniu dostęp będzie ważny do 30 września 2016. Dostęp mogą uzyskać wyłącznie osoby posiadające aktualny status nauczyciela lub ucznia szkół zarejestrowanych w projekcie po spełnieniu poniższych warunków.

revcoll.com

Prosimy o realizację warunków dostępu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 listopada 2015. Prosimy o potraktowanie tego terminu jako ostatecznego w kwestii uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA na ten rok akademicki. Procedura uzyskania dostępu do zasobów MSDNAA (Microsoft) przez uczniów oraz nauczycieli biorących udział w Programie IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.
1. Zarejestrowanie szkoły przez nauczyciela informatyki w Programie IT Szkoła (wykaz szkół zarejestrowanych w Programie jest dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/slist)
2. Indywidualna rejestracja w Programie IT Szkoła przez nauczycieli i uczniów. Uwaga: uczniowie w procesie rejestracji są zobowiązani dokonać „przypisania” do grupy/nauczyciela oraz wpisać nazwę szkoły zgodną z wykazem jak w punkcie 1.
3. Realizacja przez każdego ucznia, który chce uzyskać dostęp do zasobów MSDNAA, co najmniej pięciu kursów po 1 września 2015 lub posiadanie zrealizowanych minimum 100 kursów od momentu zarejestrowania się w programie (realizacja kursu oznacza wykonanie testu do kursu z wynikiem pozytywnym i uzyskanie prawa do wystawienia certyfikatu za kurs) w terminie do 5 listopada 2015 (indywidualny wykaz zrealizowanych kursów dostępny na stronie http://it-szkola.edu.pl/usr,zrealizowane).
4. Uczniowie wyrażający chęć otrzymania dostępu do zasobów MSDNAA, zobowiązani są do wypełnienia formularza dostępnego na stronie: http://it-szkola.edu.pl/status
Uwaga: poprawne wypełnienie formularza (weryfikacja powyższych wymagań) skutkuje informacją ”Wniosek został zarejestrowany.”
Po nadaniu statusu w tym miejscu pojawią się informacje techniczne o dostępie do zasobów.
5. W dniach 6 - 9 listopada według stanu na dzień 5 listopada 2015 r., zostaną sporządzone listy uczniów, którzy będą spełniali warunki 2 i 3.
6. Decyzją Rektora uczniom tym zostanie nadany od dnia 6 listopada status studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w roku akademickim 2015/2016.
7. Na podstawie decyzji Rektora uczniowie/studenci Programu IT Szkoła przy użyciu  loginów IT Szkoła uzyskają dostęp do zasobów MSDNAA.
8. Nauczyciel informatyki uzyska dostęp do zasobów MSDNAA na podstawie rejestracji w systemie IT Szkoła i „przypisania” do swojej osoby uczniów, jako koordynator programu, gdy minimum 10-ciu przypisanych do niego uczniów oczekuje na nadanie statusu (spełniają wymagania i potwierdzili to wnioskiem. Lista uczniów oczekujących na nadanie statusu dostępna jest pod adresem: http://it-szkola.edu.pl/status).
9. Nauczyciele informatyki oraz nauczyciele innych przedmiotów zarejestrowani w programie IT Szkoła (których szkoła jest również zarejestrowana w programie) i nie posiadający „przypisanych” uczniów proszeni są o przesłanie indywidualnej prośby o uzyskanie dostępu do MSDNAA, z podaniem nazwy przedmiotu, którego uczą oraz krótkim uzasadnieniem, do jakich celów w trakcie lub poza zajęciami lekcyjnymi będą ich używać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
UWAGA: Mając na uwadze doświadczenia z poprzednich lat prosimy Państwa aby do procedury uzyskania MSDNAA przystępowali tylko ci uczniowie, którzy rzeczywiście mają potrzebę korzystania z pakietu. W latach ubiegłych znaczna część kont wygenerowanych na potrzeby udostępnienia pakietu nigdy nie została aktywowana przez uczniów. Jeśli taka sytuacja powtórzy się może to spowodować konieczność wprowadzenia ograniczeń dostępu do zasobów.
  
Koordynator Programu