SZKOCJA WARSZTATY JĘZYKOWE (terminy październik - marzec) zakwaterowanie u rodzin / w hotelu (za dopłatą) 5 DNI SAMOLOTEM Termin do uzgodnienia * w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki) * cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych od 1350 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki.

1.Dzień: Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Glasgow (ok. 3h), transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Zwiedzanie Glasgow (największego miasta Szkocji. Spacer po Merchant City, dalej wokół George Square (reprezentacyjnego placu miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem) do katedry św. Mungo (Glasgow Cathedral). Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień: Po śniadaniu przejazd pociągiem do Edynburga (ok. 1h). Zwiedzanie Edynburga (stolicy Szkocji): New Town z St. Georges Street (elegancka ulica z wieloma szykownymi sklepami), aleja Princes Street z pomnikiem Waltera Scotta (sławnego pisarza i poety szkockiego), następnie spacer na wzgórze Calton Hill z National Monument, skąd rozpościera się piękny widok na miasto Edynburg. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień: Po śniadaniu zwiedzenie Edinburgh Castle (gdzie znajdują się insygnia królewskie i Stone of Destiny; wstęp płatny). Spacer po Royal Mile (ciągu ulic w obrębie Old Town-Starego Miasta). Czas na zakupy. Następnie Palace of Holyroodhouse (rezydencja królewska; wstęp płatny), Holyrood Park, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień: Po śniadaniu przejazd na północ do Pitlochry, bramy szkockiego Highlands, i dalej nad tajemnicze jezioro Loch Ness, (rozsławione legendą o słynnym potworze). Zwiedzanie The Loch Ness Centre & Exhibition (wstęp płatny) w Drumnadrochit, następnie podróż nabrzeżami jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle (wstep płatny) do miejscowości Fort Augustus, gdzie trasa drogowa przecina Caledonian Canal (Kanał Kaledoński; zabytek techniki, na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty). Obiadokolacja, nocleg

5. Dzień: Śniadanie, wizyta w National Gallery of Scotland (ze wspaniałą kolekcją obrazów) lub National Museum of Scotland (m. in. owca Dolly). Przejazd na plażę Edynburga - Portobello. Spacer po nadmorskiej promenadzie. Odpoczynek nad morzem, przejazd na lotnisko. Wylot z Edynburga. Przylot do Polski w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.

Świadczenia zawarte w cenie:

Przelot samolotem do Glasgow i z Edynburga/Glasgow (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),

transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz przejazd pociągiem Glasgow – Edynburg,

zakwaterowanie - 4 noclegi u rodzin angielskich / lub w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami (za dopłatą),

wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, (pakiet lunch w przypadku noclegów u rodzin),

ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,

opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne - komunikacja miejska, wycieczka w dniu 4. i bilety wstępów - od 65 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne ZAPRASZAMY!!!

Propozycja warsztatów językowych:

1/ interaktywne zwiedzanie z przewodnikiem anglojęzycznym (native speaker), połączone z sesja Q&A (pytań i odpowiedzi) - do uzgodnienia miejsca zwiedzania (np. zwiedzanie centrum Edynburga)

2/ wizyty w wybranych obiektach połączone z określonymi zadaniami i aktywnością do wykonania ( Language School Activity Sheet) - do uzgodnienia miejsca, np.:

- National Museum of Scotland

- National Gallery of Scotland

- Edinburgh Castle

- Riverside Museum

3/ quiz wiedzy o odwiedzanych miejscach np.:

- Scotland quiz

- Edinburgh quiz

- Glasgow quiz

4/ wizyta i warsztaty w miejscowej szkole (płatne dodatkowo 20 GBP/os.)

Zaliczkę w wysokości 100 zł. należy wpłacać do anglistów w terminie do 27 kwietnia 2018r.