14.10.2017r w III Liceum Ogólnokształcące im. płk. Dionizego Czachowskiego odbyła się 3 edycja Turnieju Towarzyskiego w piłkę siatkową. Pierwsza edycja miała miejsce w hali Czarnych Radom w 1997 z okazji 30 lecie szkoły. Kolejne zawody odbyły się w tym samym miejscu z okazji 40 lecia szkoły.

Podobnie w tym roku z okazji obchodów 50 lecia istnienia elektronika, gościliśmy 4 drużyny w tym 2 drużyny absolwentów z Andrzejem Skorupą na czele, obecną reprezentację szkoły w piłkę siatkową i zespół nauczycieli. Gospodarzem udostępniającym sale było III LO w Radomiu.

Składy drużyn

Stanisław Sowa 8
Arkadiusz Szatan 12
Bartek Wójcik 10

Specjalnym gościem turnieju był Andrzej Skorupa (ur. 26 lipca 1956 w Radomiu) - polski siatkarz grający na pozycji rozgrywającego, w latach 1983-89 reprezentant Polski. 2 krotny wicemistrz Szwajcarii z TSV Jona i 2 krotny brązowy medalista mistrzostw Polski z Czarnymi Radom. Po zakończeniu kariery szkoleniowiec.

Pierwsze kroki w piłce siatkowej stawiał w radomskim Technikum Elektronicznym. Treningi rozpoczął w 1977. Przez niemal całą karierę grał w Czarnych Radom. W sezonie 1983/84 ze swoim zespołem awansował do Ekstraklasy.

W latach 1992-94 był zawodnikiem szwajcarskiego TSV Jona, z którym 2 krotnie wywalczył tytuł wicemistrza Szwajcarii. Po powrocie do Polski ponownie został graczem Czarnych. Z drużyną z Radomia zdobył 2 brązowe medale mistrzostw krajowych w 1994 i 1995r. W 1996 zakończył karierę zawodniczą. W reprezentacji Polski grał w latach 1983-89 i wystąpił w niej 66 spotkaniach. Uczestniczył w mistrzostwach Europy w Szwecji w 1989 roku, gdzie polacy wywalczyli 7 miejsce. Reprezentował Polskę, kiedy szkoleniowacmi kadry byli kolejno: Hubert Wagner, Stanisław Gościniak i Leszek Milewski.

Po zakończeniu pracy zawodniczej, zajął się pracami szkoleniowymi. W 1997 został trenerem reprezentacji Wojsk Lotniczych. Od 4 lutego do 7 maja 2002 był szkoleniowcem Czarnych Radom, których nie zdołał utrzymać w Polskiej Lidze Siatkówi. W sezonie 2002/2003 pełnił obowiązki asystenta trenera Pawła Blomberga.

Prywatnie jest ojcem dwóch córek bliźniaczek: Katarzyny i Małgorzaty, obywie poszły śladami ojca i są siatkarkami.

Turniej rozpoczął mecz nauczycieli z absolwentami. Mimo zaciekłej rywalizacji (2-0) nauczyciele musieli uznać wyższość na parkiecie swoich wychowanków którzy ostatecznie wywalczyli pierwsze miejsce. Zatem nauka nie poszła w las i uczeń przerósł swojego mistrza :)

Kolejne mecze przyniosły więcej gry i emocji sportowych. Fantastyczne akcje, obrony i kontrataki ostatecznie ukształtowały wynik III Turnieju Towarzyskiego z okazji obchodów 50 Lecia Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

1 miejsce - Absolwenci kapitan Andrze Skorupa
2 miejsce - Absolwenci kapitan Bartosz Jaworski
3 miejsce - Reprezentacja szkoły kapitan Kamil Siara
4 miejsce - Nauczyciele

Uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale. Na zawodyuczniowie klas pierwszych przygotowali słodki poczęstunek. Należy wspomnieć o kibicach, jednym szczególnie który mimo ochrony wdarł się na boisko by udzielać wskazówek swoim wychowankom ;)

Atmosfera była towarzyska, wszyscy miło spędzili czas podziwiając zmagania naszych absolwentów. Dziękujemy wszystkim zespołom za uczestnictwo, kibicom za doping i zapraszamy na kolejne turnieje!

Organizator Jerzy Kuczyński

Zdjęcia zawdzięczamy kibicowi Grzegorzowi Żukowskiemu