Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Masz ciekawość świata ? I ochotę by się czegoś nauczyć ? I do tego trochę czasu na zajęcia?

Dotychczasowi uczestnicy zajęć wraz z opiekunem Koła zapraszają chętnych, a w szczególności uczniów klas pierwszych do zapisów na zajęcia.

W tym roku głównie:

-         kolejna edycja zajęć z programowania „Od lamera do gier kodera”

-         pierwszy rok – „Robimy grę w 3D” – w C++, OpenGL, DirectX

-         konsultacje z przedmiotów ścisłych i zawodowych

revcoll.com

Pod koniec września ukaże się aktualna wersja pamiątkowego (wydanego z okazji rocznicy 10 –lecia działalności) jubileuszowego kalendarza z naniesionymi dniami wolnymi i ważnymi terminami połączonego z planem lekcji, aktualizowanego po każdym semestrze – przydatnego każdemu w szkole a mającego szczególne znaczenie dla fanów Kółka.

Zajęcia w piątki od 14:20 w sali 204W

Interdyscyplinarne Koło Zainteresowań EPROM rozpoczyna 12 rok corocznej działalności.

EPROM jako akronim:

Elektronika

Programowanie

Realizacja dźwięku

Oraz

Muzyka.

(zwyczajowo EPROM to programowalna pamięć ROM, kasowana ultrafioletem).

Poza powyższymi tematami Koło zajmuję się też innymi dziedzinami (naukami ścisłymi oraz szeroko rozumianą kulturą itp.) - kto uczęszczał ten wie czego się dowiedział :-)

Dorobek przez 11 lat działalności:

- 1 raz finalista Olimpiady Informatycznej

- 5 razy II etap Olimpiady Informatycznej

- 1 raz finaliści ogólnopolscy DialnetMasters

- 3 razy finaliści mazowsza (połfinaliści krajowi) DialnetMasters

- 3 razy laureaci pierwszego i drugiego miejsca Mistrzostw Wiedzy z informatyki

 - 1 raz 3 finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Internecie Intersieć

 - 8 półfinalistów (finalistów mazowsza) Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Internecie Intersieć

 - 2 razy finalista zawodów informatycznych jednej z prywatnych uczelni warszawskich

 - 6 razy finalista tzw. Spot Uniwersytetu Wrocławskiego (zawodów informatycznych)

 - laureat i kilku finalistów konkursu informatycznego Politechniki Radomskiej

 - laureat i finalistka konkursu wiedzy informatyczno-matematycznej Algorytmion  
   Politechniki Śląskiej

 - 2 letni udział uczniów ogólnopolskiej lidze zadaniowej z informatyki

 - udział ucznia w zespole w konkursie programowania zespołowego w ramach imprez towarzyszących międzynarodowym eliminacjom w programowaniu zespołowym dla studentów

- 6 –letni udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr oraz organizacja i przedstawicielstwo organizatora na teren szkoły przez opiekunów Koła EPROM i ELEKTROMAT

- wyróżnienie w konkursie muzycznym Klubu osiedlowego dla międzyszkolnego zespołu muzycznego ćwiczącego w Elektroniku pod roboczą nazwą „Cantare”

Powstały:

4 gry komputerowe

graficzny model 3D

silnik graficzny

kalkulator IP

5 efeków gitarowych

elektronika dla 2 gitar

6 piosenek

większość uczniów rozwiązła ponad 260 zadań o różnej skali trudności z różnych zawodów informatycznych (kilku z nich ponad 600 zadań) a także zadania z matematyki, fizyki, elektrotechniki, melodyki, harmonii, przewrotów akordów i instrumentaloznawstwa, solfeża, montażu i masteringu materiałów audio i video.