Masz ciekawość świata ? I ochotę by się czegoś nauczyć ? I do tego trochę czasu na zajęcia?

Dotychczasowi uczestnicy zajęć wraz z opiekunem Koła zapraszają chętnych, a w szczególności uczniów klas pierwszych do zapisów na zajęcia.

W tym roku głównie:

-         kolejna edycja zajęć z programowania „Od lamera do gier kodera”

-         pierwszy rok – „Robimy grę w 3D” – w C++, OpenGL, DirectX

-         konsultacje z przedmiotów ścisłych i zawodowych

revcoll.com

Pod koniec września ukaże się aktualna wersja pamiątkowego (wydanego z okazji rocznicy 10 –lecia działalności) jubileuszowego kalendarza z naniesionymi dniami wolnymi i ważnymi terminami połączonego z planem lekcji, aktualizowanego po każdym semestrze – przydatnego każdemu w szkole a mającego szczególne znaczenie dla fanów Kółka.

Zajęcia w piątki od 14:20 w sali 204W

Interdyscyplinarne Koło Zainteresowań EPROM rozpoczyna 12 rok corocznej działalności.

EPROM jako akronim:

Elektronika

Programowanie

Realizacja dźwięku

Oraz

Muzyka.

(zwyczajowo EPROM to programowalna pamięć ROM, kasowana ultrafioletem).

Poza powyższymi tematami Koło zajmuję się też innymi dziedzinami (naukami ścisłymi oraz szeroko rozumianą kulturą itp.) - kto uczęszczał ten wie czego się dowiedział :-)

Dorobek przez 11 lat działalności:

- 1 raz finalista Olimpiady Informatycznej

- 5 razy II etap Olimpiady Informatycznej

- 1 raz finaliści ogólnopolscy DialnetMasters

- 3 razy finaliści mazowsza (połfinaliści krajowi) DialnetMasters

- 3 razy laureaci pierwszego i drugiego miejsca Mistrzostw Wiedzy z informatyki

- 1 raz 3 finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Internecie Intersieć

- 8 półfinalistów (finalistów mazowsza) Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o Internecie Intersieć

- 2 razy finalista zawodów informatycznych jednej z prywatnych uczelni warszawskich

- 6 razy finalista tzw. Spot Uniwersytetu Wrocławskiego (zawodów informatycznych)

- laureat i kilku finalistów konkursu informatycznego Politechniki Radomskiej

- laureat i finalistka konkursu wiedzy informatyczno-matematycznej Algorytmion
   Politechniki Śląskiej

- 2 letni udział uczniów ogólnopolskiej lidze zadaniowej z informatyki

- udział ucznia w zespole w konkursie programowania zespołowego w ramach imprez towarzyszących międzynarodowym eliminacjom w programowaniu zespołowym dla studentów

- 6 –letni udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr oraz organizacja i przedstawicielstwo organizatora na teren szkoły przez opiekunów Koła EPROM i ELEKTROMAT

- wyróżnienie w konkursie muzycznym Klubu osiedlowego dla międzyszkolnego zespołu muzycznego ćwiczącego w Elektroniku pod roboczą nazwą „Cantare”

Powstały:

4 gry komputerowe

graficzny model 3D

silnik graficzny

kalkulator IP

5 efeków gitarowych

elektronika dla 2 gitar

6 piosenek

większość uczniów rozwiązła ponad 260 zadań o różnej skali trudności z różnych zawodów informatycznych (kilku z nich ponad 600 zadań) a także zadania z matematyki, fizyki, elektrotechniki, melodyki, harmonii, przewrotów akordów i instrumentaloznawstwa, solfeża, montażu i masteringu materiałów audio i video.