Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W związku z udziałem naszej szkoły w programie ,,Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) i na podstawie wyróżniających się zrealizowanych działań w ramach programu zostaliśmy wytypowani do wyjazdu na seminarium do Brukseli. Wyjazd miał miejsce w dniach   26-28.04.2017r i brał w nim udział Starszy Ambasador programu EPAS Agnieszka Smolarczyk.

 

W wyjeżdzie oprócz przedstawiciela naszej szkoły brali tez udział przedstawiciele szkół z innych państw ,które wprowadziły w życie fazę pilotażową projektu; Francja ,Niemcy ,Irlandia, Włochy ,Hiszpania i Holandia. W ramach seminarium odbyło się zwiedzanie siedziby PE, panel dyskusyjny z posłami i posłankami do PE, wizyta w parlamentarium, warsztaty ,,Jak uczyć o europejskiej demokracji parlamentarnej oraz wartościach obywatelskich?”. W przerwach nawiązywaliśmy kontakty z ambasadorami z innych szkół ,wymienialiśmy się doświadczeniem w pracy z młodzieżą ,dyskutowaliśmy o metodach realizacji programu oraz rozmawialiśmy o możliwościach wymiany szkolnej uczniów biorących udział w projekcie.