Zapraszamy zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu na projekty innowacji dotyczących rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich organizowanego przez polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie przy wsparciu Firmy Monsanto.

Celem konkursu jest umożliwienie młodzieży realizacji własnych pomysłów w zaresie innowacyjnych rozwiazań powiązanych z szeroko pojętym rolnictwem oraz rozwojem obszarów wiejskich. Pomysły na innowacje mogą dotyczyć zarówno kwalifikacji zawodowych zdobywanych w szkole, jak również pozaszkolnych zainteresowań uczniów. Będące przedmiotem konkusu pomysły mogą dotyczyć takich obszarów jak: uprawa roślin, hodowla, mechanika, agroturystyka, melioracja, energia odnawialna, sadownictwo, budownictwo, itp.

Uczniowie w grupach (minimum 4-osobowych) będą mieli za zadanie opracować nowy pomysł lub zmodyfikować istniejący a także wykonać prototyp dotyczącego go urządzenia lub modelu.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody finansowe. Terminy wysyłania pisemnych zgłoszeń zawierających opis pomysłu mija 30 października 2015 r. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym laureatami poprzedniej edycji tego konkursu byli uczniowie i uczennice naszej szkoły: Magdalena Ziętek, Julita Warchoł, Jakub Tomczyk oraz Piotr Kowalczyk z klasy 3TI1. Zaprojektowali oni oraz wykonali "Mobilny ekologiczny solarny system nawadniania upraw rolnych wraz z modułem awaryjnego zasilania gospodarstwa wiejskiego energią elektryczną".

Więcej informacji na temat wszystkich edycji konkursu można znaleźć na: http://www.pcyf.org.pl/index.php?s1=programy&s2=realizowane&s3=konkurs_na_innowacje&s4=poprzednie_edycje Zainteresowanych uczniów wraz z pomysłami prosimy o zgłaszanie się do p. Sławomira Sokołowskiego s. 314.