Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiła do "Programu pilotażowego nauczania programowania w edukacji formalnej" ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Cyfryzacji i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach realizacji programu realizowana jest między innymi innowacja pedagogiczna pt: „Wykorzystanie elementów programowania w konstruowaniu prototypowych urządzeń elektronicznych wykorzystywanych w gospodarce ze szczególnym uwzględnieniem dziedzin rolnictwa”.

Uczniami zgłoszonymi do programu, bezpośrednio zaangażowanymi oraz biorącymi w nim udział są:

1. Milena Grzyb - kl. 2TI2

2. Mateusz Sierakowski - kl. 3TE1

3. Dawid Sygocki - kl. 2TI1

4. Jakub Towarek - kl. 2TI1

5. Adrian Jedynak - kl. 2TI2

6. Bartłomiej Soból - kl. 2TTI

7. Arkadiusz Kniotek - kl. 1TTI

 

W chwili obecnej zespół realizuje projekt dotyczący praktycznego zastosowania dronów w rolnictwie. Korzystając z dogodnej aury pogodowej możliwe było zorganizowanie zajęć plenerowych z udziałem uczniów. Dodatkowo wzięli w nich udział Adam Kowalski oraz Mateusz Jurczak z kl. 3TI1. Opiekunem zespołu jest Sławek Sokołowski a pomocą techniczną zajmuje się Paweł Wach. Lista uczestników programu nie jest zamknięta. Uczniów posiadających zainnteresowania programistyczne, elektroniczne oraz mechatroniczne a także ciekawe pomysły innowacyjne zapraszamy do współpracy.

Sławek Sokołowski, Paweł Wach