Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach od 6-8 października 2016r. odbyła się wycieczka do Zakopanego , w której wzięły udział klasy: 2ti1, 2ti3.

Zakopane przywitało nas piękną zimową aurą.

Po przyjeździe do Zakopanego, spotkaliśmy się z przewodnikiem tatrzańskim - panem Adrianem Dubielem na parkingu u wlotu do Doliny Strążyskiej i wraz z nim udaliśmy się do Doliny, gdzie szlakiem czerwonym przeszliśmy do herbaciarni na Polanie Strążyskiej. Następnie szlakiem czarnym, w zimowej scenerii tzw. Ścieżką nad Reglami weszliśmy na szczyt „Sarnie Skałki”. Z „Sarnich Skałek „ szlakiem czarnym udaliśmy się w kierunku Kuźnic, gdzie po drodze mijaliśmy schronisko na Kalatówkach oraz Pustelnię Brata Alberta. Naszą wędrówkę pierwszego dnia zakończyliśmy przy stacji dolnej kolejki na Kasprowy Wierch.

Dzień drugi rozpoczęliśmy od spotkania z naszym przewodnikiem przy rondzie Solidarności w Zakopanym. W drodze do Doliny Chochołowskiej pan Adrian przybliżył nam historię regionu oraz opowiedział o stylowej architekturze tutejszej zabudowy.

Wędrując szlakiem podziwialiśmy pięknie ośnieżoną dolinę (drzewa, zabudowę, szczyty) aż dotarliśmy do Schroniska na Polanie Chochołowskiej, w którym delektowaliśmy się przepyszną szarlotką. Po krótkim odpoczynku część grupy wraz z przewodnikiem udała się szlakiem żółtym w kierunku szczytu „Grześ”. Po drodze mogliśmy podziwiać przepiękną zimową scenerię Tatr Zachodnich, niestety sam szczyt tonął w chmurach.

Wieczorem, by zregenerować siły po długiej i wyczerpującej wędrówce udaliśmy się baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ostatni dzień wycieczki to spacer Doliną Kościeliską i zwiedzanie Jaskini Mroźnej. Tylko sorka Solecka nie miał najmniejszych problemów, poruszać się po wąskich i bardzo niskim korytarzach. Przed wyjazdem do Radomia mieliśmy okazję jeszcze zobaczyć słynne na całą Europę Zakopiańskie Krupówki.

I to był niestety ostatni punkt naszej bardzo udanej wycieczki.

Czekamy z utęsknieniem na następną …..