W dniach 14-15 kwietnia 2023 r. w Nisku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, w którym uczestniczyło dwóch uczniów z naszej szkoły, tj. Dawid Łabądź z klasy 4TM oraz Mikołaj Pękala z klasy 3P2 pod opieką Marcina Makowskiego. Etap centralny składał się z testu, zadań praktycznych oraz części ustnej, do której kwalifikowało się tylko 10 najlepszych uczniów z całej Polski.

Po ogłoszeniu wyników z dwóch części otrzymaliśmy bardzo dobrą wiadomość. Do części ustnej zakwalifikowali się Dawid oraz Mikołaj. Dawid w tej części otrzymał maksymalną ilość punktów - zajmując ostatecznie 2 miejsce, a Mikołaj tylko 1 punkt mniej i zajął 5 miejsce. Oprócz nagród rzeczowych, uczniowie uzyskali tytuł LAUREATA OLIMPIADY, której patronat objął Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Minister Edukacji i Nauki. Serdecznie gratulujemy podopiecznym!!!

Szkolna Komisja Konkursowa:

Marcin Makowski