Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Dnia 27 marca 2023 r. uczeń klasy 4TM Jakub Szewczyk reprezentował naszą szkołę w finale Konkursu Wiedzy o Energetyce, organizowanego przez Politechnikę Warszawską, w tym Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Spośród 150 uczniów przystępujących z całej Polski do konkursu, wyłoniono zaledwie 15 finalistów, którzy mieli wykonać zadanie projektowe, kwalifikujące ucznia do etapu centralnego. Zaledwie 11 osobom udało się wykonać zadany projekt.

Finaliści mieli przygotować prezentację na temat modernizacji energetycznej przedsiębiorstwa, którą następnie w studenckim stylu musieli obronić przed szanownym gronem, składającym się zarówno z profesorów uczelni, jak i członków Koła Naukowego Energetyków. Trójka najlepszych uczniów otrzymała indeks na w/w wydział Politechniki Warszawskiej. Pozostałe osoby, wśród których był Jakub otrzymała tytuł finalisty konkursu.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi znalezienia się w gronie najlepszych i życzymy dalszych sukcesów w karierze zawodowej!

Opiekun: Marcin Makowski