Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest promowanie i budowanie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników Internetu, a także dzielenie się dobrymi praktykami.

Tematami przewodnimi w tym roku są : zjawisko phishingu (jakie formy przyjmuje, jak się przed nim chronić i co zrobić, jeśli padniemy ofiarą cyberoszustów), a także zagrożenia związane z atakami typu ransowmare. W tym celu w naszej szkole zostały przeprowadzone pogadanki w klasach 2I2, 1P1 i 1P2 przez uczniów klasy 3P2 w składzie: Iwański Jakub, Kowalczyk Mikołaj, Kartasiński Jakub, Kołacki Arkadiusz, którzy podzielili się swoja wiedzą z młodszymi kolegami ze szkoły odnośnie cyberbezpieczeństwa. Wyjaśnili czym jest phishingu i jak jest wykorzystywany przez cyberprzestępców, oraz w jaki sposób korzystać bezpiecznie z naszych urządzeń. Była to doskonała okazja do spotkania, integracji, wymiany informacji i budowania więzi szkolnej.