Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Konrad Kołsut - uczeń klasy 3TM - został doceniony przez Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok A – Innowacje Techniczne i otrzymał tytuł finalisty olimpiady. Organizatorem olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, pod honorowym patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest to olimpiada 3 etapowa, w której tylko nieliczni otrzymują tytuł finalisty lub laureata. Dlatego tym bardziej gratulujemy Konradowi za trud i wysiłek, jaki włożył w opracowanie swojego projektu zatytułowanego „Zrozumieć doskonałość inżynierii - trójwymiarowy model silnika spalinowego W12”.

Warto dodać, że projekt silnika W12 został stworzony przez Konrada od podstaw, na bazie wymiaru tylko jednego elementu – tłoka silnika. Jest to już jego trzeci projekt (dwa poprzednie odnosiły się do projektu silnika motoru oraz silnika spalinowego V6). Dzięki zastosowaniu innowacyjnego oprogramowania do projektowania obiektów 3D istnieje możliwość zajrzenia w dowolne miejsce jednostki napędowej - do każdej części - z różnych perspektyw. Na uwagę zasługuje fakt, że w projekcie nie ma żadnej części skopiowanej w jakiejkolwiek formie z innego źródła.

Praca zawiera w pełni działający, autorski model silnika W12, składający się z około 4400 elementów, który cechuje się innowacyjnością, użytecznością i uniwersalnością.. Z uwag na rzeczywiste wymiary wszystkich elementów prezentowana jednostka W12 może być zaimplementowana w procesie produkcji samochodów klasy Premium.

Poniżej link do filmu prezentującego projekt Konrada:

https://www.youtube.com/watch?v=1E8zyrHEh2g

Kolejnym sukcesem jaki Konrad odniósł jest uzyskanie Dyplomu Uznania Finalisty XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora 2021/2022. Organizatorami konkursu są: Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych – Naczelna Organizacja Techniczna, Towarzystwo Kultury i Historii Techniki, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Na koniec jeszcze jedno osiągnięcie Konrada w postaci wyróżnienia II stopnia w konkursie „Elektronika – by żyło się łatwiej” organizowanym na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Opiekunem merytorycznym Konrada w konkursach i olimpiadzie był Marcin Makowski.

Serdeczni G R A T U L U J E M Y Konradowi i życzymy kolejnych sukcesów !!!