Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się „Tydzień Zdrowia” pod hasłem: Rusz po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie. W piątek 27 maja o godzinie 10:45 w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Myrtą. Andrzej Myrta jest z zamiłowania himalaistą a także prezesem Zarządu Stowarzyszenia Podróżników Górołaz. Opowiadał młodzieży o swojej wyprawie w góry w Gruzji. Demonstrował strój alpinisty.

Uczniowie mieli też możliwość zobaczyć z bliska sprzęt niezbędny do wspinaczki wysokogórskiej. Uczestnicy oglądali film z jednej z wypraw naszego gościa z zaciekawieniem. Pytaniom nie było końca.

W poniedziałek tj. 30 maja o godzinie 11:40 na sali gimnastycznej odbył się wykład pani dietetyk Ewy Głowackiej dla wszystkich uczniów klas pierwszych pt : „Wszechobecny cukier”. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu odpowiadając na pytania zadawane przez naszego gościa.

1 czerwca od godziny 9:00 na boisku szkolnym odbył turniej piłki nożnej dla klas trzecich. W zawodach wzięło udział 8 klas trzecich . Do finału doszły klasy 3e i 3ti1. Ostatecznie zwyciężył klasa 3e. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar. W tym samym dniu od godziny 12:30 na sali gimnastycznej odbył turniej piłki koszykowej w triobaskecie. W turnieju brało udział 13 klas podzielone na 4 grupy. Zwycięzcy grup awansowali do półfinałów (klasy 2M,1I1,2P2,3M) Półfinał i finał został rozegrany w piątek. Ostatecznie 4 miejsce zajęła klasa 1I1, 3 miejsce klasa 2P2. Finał wynikiem 7:6 wygrała klasa 2M z klasa 3M. Zwycięzcy otrzymali puchar.

3 czerwca 2022 odbyły się pokazy pierwszej pomocy poprowadzone przez ratowników ze Stowarzyszenia Środowiskowo- Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy przekazali cenne wskazówki z udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznych zachowań nad wodą. W pokazach brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali apteczki sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2022” Bezpieczna kąpiel”. Miło na poinformować że w pokazach brał udział uczeń naszej szkoły z klasy 3M Mateusz Murawski, który należy do Ratowniczego Klubu Młodzieżowego ŚLWOPR.

Katarzyna Skórkiewicz Martyna Kowalczyk